Az Eu titkos nemzetek feletti rendészeti és hírszerző ereje az Eurogendfor
4 perc olvasásTitkosszolgálat vagy titkos rendőrségi bevetési csoportok. Már régóta léteznek az EU-ban, csak kevesen tudják. Mit rejtenek az Eurogendfor mögé az EU-megszállási(elfoglalási) joggal?
Titkosszolgálat vagy titkos rendőrségi bevetési csoportok. Már régóta léteznek az EU-ban, csak kevesen tudják. Mit rejtenek az Eurogendfor mögé az EU-megszállási(elfoglalási) joggal?
Az EU-rendőrségi csoportja már régóta megvan és széleskörű hatáskörrel rendelkezik, röviden Eurogendfor (European Gendarmerie Force). Jelenleg 3000 főből álló erős, európai különleges egységek tartoznak alá. A kommandó az olaszországi Vincenzában található, messze az EU-központtól. Az egység életre hívásának a kezdeményezője a korábbi francia védelmi-miniszternő Michelle Alliot-Marie volt, hogy ezzel olyan a lakosság részéről újra és újra kiszélesedő nyugtalanságok, mint pl. a francia városokban, a jövőben könnyebben leverhetőek legyenek.
A bökkenő a dologban csak az, hogy az Eurogendfor semmibe veszi Európa szerte a nemzeti jogokat és a tagállamok szuverenitását. Ez természetes is, hiszen a Lisszaboni Stertődéssel a tagállamok szuverenitásuk egy részét feladták. Ezeknek a rendőri erőknek a bevetéséről bármelyik EU-tagállamba egy haditanács dönt. Ennek tagjai az Eurogendforban résztvevő EU országok honvédelmi és biztonsági miniszterei, összeülnek az érintett állam minisztereivel – ez szerepel az alapító okiratban, ez a Velsen-ben (Hollandia) kötött szerződés, az Alapító Okirat világos és egyértelmű szabályozásokat tartalmaz.
Ha egy 'baráti' EU tagállamba bevetésükről döntés születik, minden épület és terület, amit az Eurogendfor-egységek használatba vettek, az védett és az érintett ország hatóságainak többé már nem elérhető. De van még rosszabb is: Az Eurogendfor minden esetben nemcsak a rendőri, hanem a titkosszolgálati kompetenciák felett is rendelkezik, valamint az érintett terület békéjét és rendjét szoros együttműködésben a katonasággal(!) állítja vissza. Szükség esetén minden lehetséges eszközt és hatáskört megadnak a csapatnak, amire szükségük van.
Az európai kormányok nem tiltakoznak. Társadalmi elégedetlenség vagy folyamatos tömegtüntetés esetén a saját népükre lövethetnek, egész területeket vonhatnak katonai zárlat alá, a főkolomposokat kivonhatják a forgalomból anélkül, hogy saját katonai vagy rendőri erejüket dolgoztassák, akik esetleg szimpatizálhatnak a tüntetőkkel. Ez a módszer nem újdonság, hiszen Magyarországon a Kádár rendszer alatt a Forradalmi Karhatalmi Ezredek hasonló módon épültek fel: Az ország távoli helyeiről hozták fel bevetésre a csapaterőt egy egy tüntetés alkalmából. Így azok brutalitására lehetett számítani. Mint most is a rendőri csapaterőre, amit szintén előszeretettel hoznak fel vidékről. Azaz nem helyiek.
Az Eurogendfort pedig, köszönhetően a saját civil katonai rendkívüli hatásköreiknek, senki sem perelheti be.
És ezt lehetővé teszi a Lisszaboni Szerződés, ami nem más, mint egy vitatott EU-alkotmány, csak épp új címet adtak neki. A szövetségi alkotmánybíróság döntésének köszönhetően a német politikusok, akik ezt a kérdéses szerződést szinte egyhangúlag megszavazták, a jövőben tanácsadókra jogosulhatnak.
Egy német politikus kiábrándultan beszélt: Az Eurogendfornál szívesen mulatnak azon, ha például a polgári elégedetlenségek központjaira, mint Botropp vagy Neukölln, a közeljövőben rendkívüli állapotot hirdethetnének ki."
http://en.wikipedia.org/wiki/European_Gendarmerie_Force
http://www.defense.gouv.fr/defense/contents_in_english/news/eurogendfor_on_exercise
A Francia Védelmi Minisztérium érdekes oldala ebben a témában: