Az USA-ban töltik be a világ leghalálosabb állását
3 perc olvasásHatalmas földrajzi területe, sajátos kultúrája és társadalmi sokszínűsége miatt az USA egyedülálló érdekességek kimeríthetetlen forrása. Történelme során mindig is sajátos gondolatok mentén alakította ki gyakorlatát, elég, ha a politikára, az űrkutatásra vagy a sportra gondolunk. Az Egyesült Államok azonban mindezeken túl rengeteg okot ad a rácsodálkozásra.
Hatalmas földrajzi területe, sajátos kultúrája és társadalmi sokszínűsége miatt az USA egyedülálló érdekességek kimeríthetetlen forrása. Történelme során mindig is sajátos gondolatok mentén alakította ki gyakorlatát, elég, ha a politikára, az űrkutatásra vagy a sportra gondolunk. Az Egyesült Államok azonban mindezeken túl rengeteg okot ad a rácsodálkozásra.
Érdekességek a végtelen Amerikáról
Az USA államigazgatása a hadászatba és az űrkutatásba a mai napig rengeteg pénz fektet, habár az amerikai polgárok 27%-a nem hisz abban, hogy népük asztronautái valaha is elérték a Holdat. A szkeptikus hozzáállás nem zárja kis más kultúrákra való nyitottságukat és saját népükről való gondoskodást: a kormány a mai napig fizeti egy polgárháborús veterán nyugdíját – egész pontosan az ellátást a kiszolgált katona 85 éves lánya kapja.
Az Egyesült Államok politikájára leginkább az elnökválasztás idején figyelünk.
Nyolc éve iktatták be hivatalába az ország első színes bőrű elnökét, és a Barack Obamát körülvevő kultusz azóta sem csökkent. Ha az idei elnökválasztást Hillary Clinton nyeri a saját vagyonából, és közel negyvenszer kevesebb pénzből kampányoló Donald Trump előtt, akkor azt is megélhetjük, hogy az Államokat először vezeti majd egy nő. Az elnöki poszt egyébként statisztikailag a „leghalálosabb" munka Amerikában: a 44 elnök közül négyet gyilkoltak meg, vagyis ez a pozíció 85-ször veszélyesebb, mint a tíz legkockázatosabbnak tartott szakma a tengerentúlon.
Az államigazgatáson és politikán túl az Egyesült Államok csodálatos természeti attrakciók sorát képes felvonultatni: a Grand Canyon lélegzetelállító arányai, a Yellowstone Nemzeti Park geológiai képződményei, a Niagara vízesés és Kanadába átnyúló Nagy Tavak grandiózus vízfelületei. (Ha a Felső-tó összes vizét kiöntenénk, az több mint 30 centi magasságban lefedné egész Észak- és Dél-Amerika területét.)
A hatalmas méreteket és a lenyűgöző látványt most otthonról is élvezhetjük, hiszen a DoQ televízió egy olyan dokumentumfilmet tűz műsorára, amely három egymás után vetített epizódban mutatja be többek között California, Kansas, New Hampshire, Texas, Massachusetts, Arkansas és New York államok csodáit.
USA (The States) június 25-én 14:00-tól a triplázó szombatban a DoQ műsorán!
Lantai József