Budapest az új Hollywood — BKF: Hamarosan a mozikban!– Nemzetközi filmes képzés Budapesten
Stratégiai együttműködést írt alá a Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola (BKF) és az Origo Filmstúdió. A BKF nemzetközi filmes képzésében részt vevő hallgatói ezentúl a budapesti Origo Filmstúdióban – ahol a DieHard 5-öt és a Herculest is forgatták – tanulhatják meg a szakma gyakorlati alapjait.
Stratégiai együttműködést írt alá a Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola (BKF) és az Origo Filmstúdió. A BKF nemzetközi filmes képzésében részt vevő hallgatói ezentúl a budapesti Origo Filmstúdióban – ahol a DieHard 5-öt és a Herculest is forgatták – tanulhatják meg a szakma gyakorlati alapjait.
Idén szeptembertől a Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola művészeti szakos hallgatói a világ egyik legjelentősebb filmes komplexumában, a budapesti Origo Filmstúdióban kapnak különleges gyakorlati lehetőséget. A legnagyobb magánkézben levő főiskola és a legmagasabb hollywoodi követelményeknek megfelelő filmstúdió között most életbe lépő, exkluzív együttműködés célja, hogy a felek együtt erősítsék a magyar művészeti oktatás, a filmszakma és a filmgyártás nemzetközi hírnevét.
Kepes András, a BKF Művészeti Tanácsának elnöke elmondta, hogy az együttműködéssel kulturális értéket teremtenek, szeretnék ugyanis a magyar filmutánpótlási bázist megalapozni. Ehhez pedig jó helyzetből indulnak. Hazánkban a kreatívipar erősödőben van: az ágazat teljesítménye majdnem ötször, exportja közel kétszer gyorsabban nő, mint a gazdaság egésze. Hozzátette, hogy a szektor már jelenleg is a GDP 3,7 %-át adva növeli a magyar gazdaság versenyképességét, így „minden alapunk – világszínvonalú magyar filmstúdiók, támogató gazdasági környezet, kitűnő szakemberek, stb. -, megvan ahhoz, hogy a reklám-, játék- és tévéfilmek forgatásával hazánk kreatíviparát tovább erősítsük. Ehhez mi a naprakész, kreatívan gondolkodó filmes szakemberek képzésével tudunk hozzájárulni." "Az együttműködés célja, hogy a filmes stáblistákon még több magyar név szerepeljen!" – tette hozzá Kecskés Ilona, az Origo Filmstúdió vezetője.
Kameramanok, média designerek, tervezőgrafikusok, valamint például a filmoperatőr, mozgóképművész, és a mozgóképkultúra és médiaismeret szakos magyar és külföldi hallgatók tanulnak majd a filmstúdió tanműhelyeiben és műtermeiben. Többek között költségvetést készítenek, megismerkednek a vágástechnika alapjaival, de részt vehetnek szakmai workshopokon is. Abban a környezetben végeznek majd filmes utómunkálatokat, ahol forgatott már Bruce Willis (DieHard 5) és Kenau Reeves is (47Ronin). A 17,5 hektáron fekvő, 9 műteremmel rendelkező Origo Filmstúdió, amely Európa legmodernebbje, évente több világhírű színészt vonz Budapestre.
A Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola Magyarország legnagyobb magánkézben lévő főiskolája. Az intézményben 2 karon, 4 fő képzési területen – kommunikáció, üzlet, turizmus és művészet – folyik képzés, alap- és mesterfokon, illetve másoddiplomás képzési szinten. A főiskolának jelenleg közel 7000 hallgatója van, akik 2011-től már nemcsak a fővárosban, hanem Hódmezővásárhelyen, a BKF Regionális Tudásközpontjában is részt vehetnek az oktatásban. A BKF jelenleg 60 külföldi intézménnyel tart fent partneri kapcsolatot 27 országban több mint 300 ösztöndíjas helyet kínálva – többek között Egyesült Királysággal, az Egyesült Államokkal, illetve Kínával is. Képességfejlesztő tréningrendszere egyedülálló itthon. Az intézmény 2001 óta meghatározó és folyamatosan növekvő szereplője a hazai felsőoktatásnak. Tevékenysége elismeréseként 2011-ben és 2012-ben is elnyerte a Superbrands védjegyet.
Az idei felvételiről, dióhéjban:
– a normál felvételi eljárás során több mint 4700 jelentkező adta be felvételi kérelmét, az augusztusi pótfelvételin pedig 465 fiatal jelentkezett a BKF-re, a legnagyobb állami egyetemeket, pl. a BCE-t vagy az ELTE-t is megelőzve;
– szeptemberben összesen több mint 1500 új hallgató kezdte meg tanulmányait;
– minden évben több az elsős hallgató, mint az azt megelőző évben, amely éppen az ellenkezője az országos trendeknek;
– a legnépszerűbbek a turizmus-vendéglátás, a kereskedelem és marketing, valamint a kommunikáció és médiatudomány alapszakok;
– az ország legnagyobb és a vizuális művészeti ágakat legteljesebb spektrumában kínáló művészeti felsőoktatási intézménye a BKF, a művészeti karon a tavalyi évhez képest 17%-kal nőtt a jelentkezők száma.