Etikus hekkerek régiós oktatási központja Budapesten?
3 perc olvasásElsősorban az IT, a pénzügy és az energetikai ágazat vállalatai fordítanak figyelmet a digitális adatvagyon védelmére, legalábbis a NetAcademia Oktatóközpont Ethical Hacking tanfolyamának adatai alapján. A képzésen kevesebb mint egy év alatt csaknem száz szakember vett részt, így az oktatóközpont a nagy érdeklődés hatására újabb IT-biztonsági tanfolyam indítását, valamint a külföldi hallgatók körének bővítését tervezi.
Elsősorban az IT, a pénzügy és az energetikai ágazat vállalatai fordítanak figyelmet a digitális adatvagyon védelmére, legalábbis a NetAcademia Oktatóközpont Ethical Hacking tanfolyamának adatai alapján. A képzésen kevesebb mint egy év alatt csaknem száz szakember vett részt, így az oktatóközpont a nagy érdeklődés hatására újabb IT-biztonsági tanfolyam indítását, valamint a külföldi hallgatók körének bővítését tervezi.
A NetAcademia Oktatóközpont 2008 februárjában indította útjára az EC-Council hivatalos Ethical Hacking tanfolyamát, melyen kevesebb mint egy év alatt csaknem száz szakember vett részt. "Bár jellemzően az IT, a pénzügy és az energetikai ágazat vállalatai küldik el szakembereiket az Ethical Hacking képzésünkre, a média, az ipar, a HR vagy éppen a kiskereskedelem területén tevékenykedő cégek is képviseltetik magukat. Az IT szektorból jellemzően azon vállalatok fordulnak hozzánk, akik outsourcing keretében más cégek informatikai feladatait látják el" – mondta Fóti Marcell, a NetAcademia ügyvezetője.
Emellett külföldi cégek részéről is növekvő érdeklődés tapasztalható, így decemberben az oktatóközpont már a második angol nyelvű tanfolyamát tartja a témában. Az ez alkalommal Romániából érkező hallgatókat az EC-Council közvetítette a NetAcademiához, mivel az itt folyó oktatást nemzetközi mércével is magas színvonalúnak találják.
Az IT-biztonsággal kapcsolatos ismeretek folyamatos frissítése érdekében a NetAcademia áttért a 6-os verziójú tananyagra, mely a legújabb hekkereljárásokkal és eszközkészletekkel kiegészülve csaknem duplája a korábbinak. Az immár 67 fejezetből álló tananyag olyan fontos ismeretekkel bővült, mint a Windows Exploitok készítése, a kódvisszafejtés (reverse engineering), a bújtatott hekkelés (covert hacking), a vírusírási tudnivalók, Bluetooth kapcsolatok védelme és RFID technológia.
Analízissel is bővül az IT-biztonság
A NetAcademia a jövő évre vonatkozóan a külföldi hallgatók körének bővítése mellett új, Biztonsági szakértő és elemző tanfolyam indítását is tervezi, melynek elvégzését követően EC-Council Certified Security Analyst (ECSA – EC-Council Minősített Biztonsági Elemző) képesítést lehet szerezni. Míg az Ethical Hacking tanfolyam a hekkelési eszközöket és technológiákat mutatja be, addig az új képzés gyakorlati ismereteket nyújt arról, hogyan célszerű egy hálózatot megtervezni, tesztelni, illetve megerősíteni.