Fenntarthatósági Füzetek a jövőért
4 perc olvasásAz ökolábnyom számítással foglalkozik, és többek között London ökológiai lábnyom számításának lépéseit is bemutatja a CG & Partners Kutató és Tanácsadó Kft. „Fenntarthatósági Füzetek" sorozatának napokban megjelent első száma. A hiánypótló oktatási segédanyagot a kutatással foglalkozó győri cég térítésmentesen tette hozzáférhetővé a fenntarthatóság iránt érdeklődők számára: a tanulmány a cég honlapjára feltöltött (http://www.cgpartners.hu/) publikációk között bárki számára elérhető.
Az ökolábnyom számítással foglalkozik, és többek között London ökológiai lábnyom számításának lépéseit is bemutatja a CG & Partners Kutató és Tanácsadó Kft. „Fenntarthatósági Füzetek" sorozatának napokban megjelent első száma. A hiánypótló oktatási segédanyagot a kutatással foglalkozó győri cég térítésmentesen tette hozzáférhetővé a fenntarthatóság iránt érdeklődők számára: a tanulmány a cég honlapjára feltöltött (http://www.cgpartners.hu/) publikációk között bárki számára elérhető.
A Fenntarthatósági Füzetek piaci forgalomba nem kerülnek, jövedelemszerző célt nem szolgálnak, azokat a CG & Partners Kutató és Tanácsadó Kft. a fenntarthatóság és az oktatás iránti elkötelezettségből készíti el – tudtuk meg Dr. Szigeti Cecíliától, a CG & Partners ügyvezetőjétől. A győri Széchenyi István Egyetemen környezet gazdaságtant tanító cégvezető szerint a nagyközönség számára a legfrissebb kutatási eredmények csak ritkán állnak rendelkezésre, ezért vállalkoztak arra, hogy a szakmai irodalomból jelenleg hiányzó témákról rövid összegzéseket, Fenntarthatósági Füzeteket készítsenek.
A CG & Partners Kutató és Tanácsadó Kft elkötelezett híve a hallgatók fenntarthatóságra nevelésének, ezért készítette el a kiadványsorozatot. A Fenntarthatósági Füzetek célja, hogy a fenntarthatósággal foglalkozó hallgatók és más érdeklődő olvasók a fenntarthatóság kutatásának fontosabb eredményeit megismerhessék, hivatkozások alapján hozzáférhessenek az eredeti anyagokhoz, saját kutatásaikhoz, szakdolgozatukhoz jó kiindulópontot találjanak, s olyan megközelítésekkel találkozzanak, amelyek további gondolkodásra ösztönözik őket.
A kiadványsorozat első része az ökológiai lábnyom számítás gyakorlatából mutat be fontosabb lépéseket egy szervezet a Best Foot Forward (BFF) néhány tanulmányán keresztül, valamint összefoglalja a „Personal Stepwise" módszerét és bemutatja London ökológiai lábnyom számításának lépéseit is.
A CG & Partners Kutató és Tanácsadó Kft számos fenntarthatósággal kapcsolatos kutatást vezetett, legutóbb, 2009 decemberében felmérést indított a legnépszerűbb alternatív mutató, az ökológiai lábnyom ismertségéről. A vállalat stratégiai partnerként folyamatosan közreműködik a Nemzetközi Lean Sigma Szövetség kutatásaiban az ökológiai lábnyom csökkentésétől egészen a pénzügyi elemzésekig, 2009 nyarán pedig egyedülálló kezdeményezésként elkészítette két mikro vállalkozás, a győri Goodwill PR és Kommunikációs Ügynökség és a budapesti SKC Consulting Kft. fenntarthatósági jelentését. Mindkét jelentést eredményesen szerepelt a Deloitte Magyarország Közép-európai Környezeti Jelentés pályázatán, népszerű nevén a Zöld Béka Díjon, a szervezők a pályaműveket oklevéllel honorálták. Ez az eredmény is bizonyítja azt, amit a CG & Partners a két kkv jelentésének elkészítésével bizonyítani akart, történetesen azt, hogy a fenntarthatóság és annak szellemében végzett működés nem csak a multik és a nagyvállalatok kiváltsága.