Hét éve segíthetünk a Telekom Adományvonalon keresztül
5 perc olvasásA már hét éve sikeresen működő Telekom Adományvonalon keresztül 2009-ben is hat civil szervezet munkáját segítette a magyar lakosság. Az év utolsó két hónapjában a 1788 szám hívásával a Káva Kulturális Műhely Egyesülethez jutnak el a támogatások.
A már hét éve sikeresen működő Telekom Adományvonalon keresztül 2009-ben is hat civil szervezet munkáját segítette a magyar lakosság. Az év utolsó két hónapjában a 1788 szám hívásával a Káva Kulturális Műhely Egyesülethez jutnak el a támogatások.
46 civil szervezet – 46 társadalmilag fontos kezdeményezés. A legkülönbözőbb társadalmi problémák megoldásához járulhatott hozzá a magyar lakosság az elmúlt hét évben egy egyszerűen használható, és egyéni szinten nagyon alacsony ráfordítással járó megoldáson keresztül: a 1788 tárcsázásával hívásonként 100 forintot jutathatott el annak a non-profit szervezetnek, amellyel szimpatizált.
Az elmúlt években ennek köszönhetően támogatáshoz jutottak beteg, fogyatékkal élő, illetve hátrányos helyzetű gyerekeket és felnőtteket segítő alapítványok (pl. Down Egyesület, Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat, Peter Cerny Alapítvány), és szemléletformáló, az egészségtudatosabb társadalomért tevékenykedő szervezetek (Egy Csepp Figyelem Alapítvány, Egészség Hídja Egyesület).
A beérkezett pályázatok elbírálását követően a Magyar Telekom Hozzáad program kuratóriumának decemberi döntése alapján a Telekom Adományvonal 2010. évi kedvezményezettjei a következő civil szervezetek lettek: Debreceni Egyetem Különleges Orvos- és Mentőcsoport Egyesület, Dévény Anna Alapítvány, Lovasakadémia Sport Egyesület, BLISS Alapítvány, Humán Szakoktatási és Elhelyezkedést Segítő Alapítvány, Magyar Gyermekmentő Alapítvány.
Christopher Mattheisen, a Magyar Telekom elnök-vezérigazgatója elmondta:" A 1788-as "emberi hívószám" indításakor még nem lehetett tudni, mennyire lesz fogékony a magyar lakosság a non-profit szervezetek támogatására. Ma már természetesebb, hogy adakoznak, és egyre többen vállalnak önkéntes munkát is. Az érzékenység a társadalmi ügyek iránt akkor is meg volt az emberekben, az eszköz azonban hiányzott, melynek segítségével egyszerűen és átlátható módon támogathattak társadalmilag hasznos célokat. Ennek köszönhető az Adományvonal hatalmas sikere, aminek segítségével már 46 szervezet kapott támogatást több millió forint értékben. Ez mindenképp jelentős eredmény, mert a szervezetek ezáltal új lendületet kaptak működésükhöz, és az általuk felvállalt ügyek képviseletéhez."
Az Adományvonal szóvivője, Katona Klári a következőképpen összegezte tapasztalatait: "Napokig tudnám mesélni azokat az igaz, emberi történeteket, amik az Adományvonal eddigi kedvezményezettjeihez kötődnek – mondhatom, valamennyi az egymásba vetett hitet erősíti. Nagyon fontos, hogy tudják az eddigi támogatók, hogy nélkülük ennyi területen sosem sikerült volna ennyi jót tenni. Alig pár hónapja, hogy a nyílt örökbefogadást támogató Gólyahír Egyesület javára gyűjtöttünk. A naponta látható, hallható adományvonalas üzenet hatására mostanáig 24 baba kétségekkel küzdő, életet adó mamája talált a felneveléshez édesanyát gyermekének. Ilyen kis hozzájárulással teljesen meg lehet változtatni egy ember életét – ezért szeretem ezt a kezdeményezést, és örülök, hogy már hét éve részt vehetek benne."
2009-ben is hat szervezetet lehetett támogatni az Adományvonalon keresztül: az Országos Szövetséget a Daganatos és Leukémiás Gyermekekért, a Gólyahír Egyesületet, a Down Egyesületet, a Periféria Alapítványt, a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentő Alapítványt, valamint a színházi nevelést végző KÁVA Kulturális Műhely Egyesületet. Az utóbbit még két hétig, egészen december végéig támogathatják hívásukkal azok, akik szerint fontos az iskolai erőszak problémájának kezelése – a szervezet ugyanis célul tűzte ki, hogy drámafoglalkozásokon keresztül végez az általános és középiskolás gyerekek körében szemléletformáló tevékenységet.
A Magyar Telekom 2009-ben megújította támogatási tevékenységét, melyben kijelölte annak fókuszait: ezek az egészségügyi prevenció, a fenntarthatóság különös tekintettel a digitális ismeretterjesztésre, valamint a tudományos ismeretterjesztés . A területek meghatározásával együtt járt, hogy nagyobb hangsúlyt fektet a vállalat a koncentrált, hatékony támogatásokra. A Legnagyobb Üzleti Adományozó Díj kitüntetettje azonban még így is nagyon széleskörű társadalmi felelősségvállalási programmal rendelkezik, melybe számos külső és saját kezdeményezés tartozik.
Ilyen például a Civil Stratégiai Partnerségi Program, amelynek keretében a vállalat több körös pályázaton kiválasztott civil szervezetekkel közösen dolgozik egy-egy társadalmilag hasznos és fontos projekt megvalósításán három éven keresztül, vagy a digitális esélyegyenlőség megteremtéséért létrejött Digitális Híd program, ezen belül többek között az elsősorban idősebbek számára létrehozott Internet Akadémia, vagy a non-profit szervezetek online megjelenését és kapcsolattartását megkönnyítő Egálnet is megtalálható.
Aktuális pályázati kiírásunk a Civil és CivilNet díjcsomag szolgáltatásaira vonatkozik, melyről részletes információt talál honlapunkon a http://www.telekom.hu/ címen.