Próbál lendületet venni a dollár
3 perc olvasásA dollár vissza tudott kapaszkodni az erős oldalra a hét első kereskedési napján, és a dollárra nézve mindenképpen jó hír, hogy a hét elejei emelkedés a múlt heti gyenge amerikai adatok, illetve a fokozódó kockázatviselési hajlandóság (az S&P500 rekordmagasságba emelkedett) nyomán gyengüléssel záró péntek után következett be.
A dollár vissza tudott kapaszkodni az erős oldalra a hét első kereskedési napján, és a dollárra nézve mindenképpen jó hír, hogy a hét elejei emelkedés a múlt heti gyenge amerikai adatok, illetve a fokozódó kockázatviselési hajlandóság (az S&P500 rekordmagasságba emelkedett) nyomán gyengüléssel záró péntek után következett be.
Az ausztrál jegybank ülésének jegyzőkönyve a múlt éjszaka kissé gyengítette az ausztrál dollárt. Az AUDUSD 0,7950 – 0,8000 sávja igen ingatagnak tűnik. Az ausztrál jegybank egyértelműen előnyben részesíti a semleges hozzáállást, azonban hangsúlyozta, hogy a jelzések hiánya nem szükségszerűen jelenti a jövőbeli kamatváltozások lehetőségének korlátozását. A jegyzőkönyv meglehetősen határozottan nyilatkozott a lehetséges gyengülés oldali kockázatokról, így elég nehéz lenne olyan tényezőt találni, mely héja jellegű elmozdulást vetítene előre.
A Görögországból érkező hírek továbbra is a megállapodás irányába mutatnak, de az idő fogy, és a hitelezők egyre jobban szorongatják Alexis Tsipras miniszterelnököt és csapatát. Yanis Varoufakis pénzügyminiszter tegnap úgy nyilatkozott, hogy küszöbön áll a megállapodás, és néhány héten belül rendeződnek az ország ügyei – amelynek ideje is, hiszen Görögország pénzügyi szempontból már az utolsókat rúgja.
A devizakereskedők alapvető kérdése az, hogy vajon hol lehet majd érezni igazán a megkönnyebbülést. A rövid futamidejű görög kötvények szegmensében tegnap tapasztalt dinamikus fellendülés nem igazán támogatta az EURUSD-t, így valószínű, hogy a megállapodás hírére az EURUSD nem fog sokat erősödni – az igazi reakció inkább olyan devizapárokban várható, mint például az EURCHF. Egy esetleges megállapodás kedvezően érintené a kockázatviselési hajlandóságot is, amelynek pozitív hatása lehet az euro carry trade ügyletekre is.
John J. Hardy
John Hardy az austini University of Texas-on végzett kitűnő eredménnyel, 2002 óta lát el a Saxo Banknál különböző feladatokat. Jelenleg devizapiaci stratégiai igazgatóként dolgozik a Saxo Bank koppenhágai központjában. John naponta publikál elemzéseket, amelyeket a Saxo Bank ügyfelei, továbbá újságírók és kereskedők kapnak meg. Gyakori vendége és szakértője többek között a CNBC, a CNBC Arabia és a Bloomberg üzleti TV-programjainak. Az állandó rovatai és média-megjelenései mellett John rendszeres és ad-hoc kommentárokat ír a fő devizákkal, a központi bankok politikájával, makrogazdasági folyamatokkal és más fejleményekkel kapcsolatban. John Hardy szívesen ad szakértői véleményt a devizapiac és más fő eszközosztályok piacainak alakulásával kapcsolatban, makrogazdasági perspektívából megközelítve.