EuroAstra

Tizenkét amerikai várossal bővül a Malév-hálózat

 www.malev.com www.malev.com  

Amerikai nagyvárosokkal bővül a Malév útvonalhálózata. A oneworld alapító taglégitársaság, az American Airlines tizenkét járatára kerül fel a Malév kereskedelmi kódja május 2-tól, ami lehetővé teszi a Malév-utasoknak, hogy közvetlenül foglaljanak helyet észak-amerikai járatokra, melyek csatlakozása illeszkedik a Malév közvetlen Budapest – New York járatához.

 www.malev.com www.malev.com  

Amerikai nagyvárosokkal bővül a Malév útvonalhálózata. A oneworld alapító taglégitársaság, az American Airlines tizenkét járatára kerül fel a Malév kereskedelmi kódja május 2-tól, ami lehetővé teszi a Malév-utasoknak, hogy közvetlenül foglaljanak helyet észak-amerikai járatokra, melyek csatlakozása illeszkedik a Malév közvetlen Budapest – New York járatához.

A két légitársaság code-share együttműködésnek köszönhetően a Malév gyakorlatilag közvetlen szereplőjévé válik az amerikai belföldi légiközlekedésnek. A Malév kódok naponta összesen 36 AA járaton szerepelnek majd, ez a jelenlét a realizálható kereskedelmi hasznon túl jelentős marketing értéket jelent az észak-amerikai földrészen. Az utasok számára a gyors utazás és egyszerűsödő ügyintézés jelent előnyt, a Budapest-Los Angeles távolság a Malév és AA járataival például 17 óra alatt repülhető le New York-i átszállással.

A Malév-kóddal elérhető városok: Baltimore (Maryland), Boston (Massachusetts), Cleveland (Ohio), Dallas/Fort Worth (Texas), Miami (Florida), Orlando (Florida), Raleigh/Durham (North Carolina), San Diego (California), San Francisco (California), Seattle (Washington), St. Louis (Missouri) és Washington (DC). A célállomások a Malév New York-i járataival május 2-ától egyetlen átszállással érhetők el. Egy már korábbi megállapodásnak köszönhetően az American Airlines Los Angelesbe és Chichagóba közlekedő járatain is szerepelnek a Malév kódjai.

Az American és a Malév együttműködése 2006. januárjában kezdődött, amikor a két légitársaság proráta megállapodással biztosítottak utasaiknak kedvezményes árú helyfoglalást egymás hálózatára és összehangolták interline e-ticket rendszerüket. A 2008. március 30-án az EU és USA között életbe lépő Open Sky egyezménnyel lehetővé vált a code-share együttműködés kiszélesítése is. A foglalási rendszerekben már jelenleg is elérhetőek Malév-kódon az új észak-amerikai célállomások.

Az amerikai belföldi járatok mellett a Malév kódjai rákerülnek az American Airlines több Európa és USA között közlekedő járatára is. Rómából, Párizsból és Brüsszelből New York-ba és Chichagóba, míg Frankfurtból Chichagóba lehet eljutni Malév-jeggyel az amerikai légitársaság járataival. Mindegyik városba a Malév naponta több járatot is közlekedtet a magyar fővárosból, melyek mindegyikén az American Airlines kódja is szerepel.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük