Fény-ecset-festék
2 perc olvasásA Szepsiben született Csáji Attila kitűnően bánik az ecsettel, festékkel, és a fénnyel is. Remek festőművész, fényművész, holográfus. A hatvanas, hetvenes években a magyar avantgarde egyik fő szervezője volt. Művei sajátos szabadságot sugallnak. Aktuális kiállítását megtekinthetik január 6.-ig a Budapest Galériában.
A Szepsiben született Csáji Attila kitűnően bánik az ecsettel, festékkel, és a fénnyel is. Remek festőművész, fényművész, holográfus. A hatvanas, hetvenes években a magyar avantgarde egyik fő szervezője volt. Művei sajátos szabadságot sugallnak. Aktuális kiállítását megtekinthetik január 6.-ig a Budapest Galériában.
Csáji Attila élt már Kassán, Hollandiában, Magyarországon, ösztöndíjjal Rómában. Innen hazatérve úgy gondolta, hogy feladata az underground művészet szervezése. Érdemei még többek között, hogy létrehozta a SZÜRENON csoportot, és szervezett számos magyar és külföldi avantgarde kiállítást. Újra életre hívta a Szinyei Társaságot, részt vett a Művészeti Alap átszervezésében, 1993-ban a Nemzeti Kulturális Alap Képzőművészeti Kuratóriumának elnöke lett.
A hetvenes években a Központi Fizikai Kutató Intézet támogatásával a lézer képi lehetőségeit kutatja dr. Kroó Norbert társaságában, aki a magyarországi lézerkutatás vezetője. Újképi transzformációs módszere a szuperpozíciós módszer, mely 1980-ban nemzetközi szabadalmat is kapott. A módszert Európa és az Egyesült Államok számos városában ismertette. A kutatásokat Soros ösztöndíjjal a Massachusetts Institute of Technology/ Center for Advanced Visual Studies laborjában, műtermeiben folytatta.
Csáji Attila több művészcsoport, társaság tagja. Művei megtalálhatók például a Magyar Nemzeti Galériában, Fővárosi Képtár, Ludwig Múzeum, Pécsen, Székesfehérváron, Tokioban,
Fantasztikus kiállítása, melyen nem csak festékkel, hanem fénnyel alkotott művei is láthatók, megtekinthető 2008. január 6-ig, hétfő kivételével naponta 10-18 óráig. A Budapest Galéria az V.kerület Szabad Sajtó út 5. szám alatt található.
Németh Krisztina