Húsvét 2008
2 perc olvasásA Magyar Posta immár hagyományszerűen postabélyeg kibocsátásával köszönti a húsvétot. A kereszténység egyik legnagyobb ünnepéhez népszokások, népi hagyományok is kapcsolódnak, közülük az egyik legjellegzetesebb a tojásírása és ajándékozása. A tojás a belőle kikelő madárral a feltámadó Krisztus jelképe.Az ünnepi képeslapok és levelek postára adásához készült forgalmi bélyegen Mosonyi Csabáné magyar kézműves remek díjas tojásíró népi iparművész alkotásai láthatók. Az alkalmi boríték grafikáján a tojásírás pillanata tűnik elő, a bélyegző grafikáján tojás díszítő motívum szerepel.
A Magyar Posta immár hagyományszerűen postabélyeg kibocsátásával köszönti a húsvétot. A kereszténység egyik legnagyobb ünnepéhez népszokások, népi hagyományok is kapcsolódnak, közülük az egyik legjellegzetesebb a tojásírása és ajándékozása. A tojás a belőle kikelő madárral a feltámadó Krisztus jelképe.Az ünnepi képeslapok és levelek postára adásához készült forgalmi bélyegen Mosonyi Csabáné magyar kézműves remek díjas tojásíró népi iparművész alkotásai láthatók. Az alkalmi boríték grafikáján a tojásírás pillanata tűnik elő, a bélyegző grafikáján tojás díszítő motívum szerepel.
Mosonyi Csabáné így vall tevékenységéről: „Anyai nagymamámtól örököltem a hagyományt, a viasszal, gicával történő tojásírás technikáját és a baranyai kis falu, Kékesd mintakincsét. Így előbb tanultam meg a tojásírás, mint a betűvetés tudományát. Csak akkor döbbentem rá, hogy kincset örököltem, amikor először, a Pécsi Néprajzi Múzeumban láttam viszont nagymama tojásait… Csaknem 40 éve őrzöm és évről-évre csiszolom a magyar népművészet ezen ágának, a tojásírásnak a hagyományát. Ma már nemcsak a húsvéti ünnepkörre készülve készítem a hímeseket, hanem egész évre kiterjedő, folyamatos, szisztematikus tevékenységemmé vált. Ez életem elválaszthatatlan része, boldoggá ez által válok."