IVSZ Gyurós Tibor díj 2008 díjazottak
Idén tizenegyedik alkalommal adták át az Informatikai Vállalkozások Szövetsége (IVSZ) által alapított díjat, amellyel a szektor kiemelkedő teljesítményt nyújtó vállalati vezetőit ismerik el. A Gyurós Tibor nevét viselő díj bíráló bizottsága idén is a szakma legtöbb szavazatot kapott jelöltjei közül választotta ki a két győztest.
Idén tizenegyedik alkalommal adták át az Informatikai Vállalkozások Szövetsége (IVSZ) által alapított díjat, amellyel a szektor kiemelkedő teljesítményt nyújtó vállalati vezetőit ismerik el. A Gyurós Tibor nevét viselő díj bíráló bizottsága idén is a szakma legtöbb szavazatot kapott jelöltjei közül választotta ki a két győztest.
2008-ban az Év Informatikai Cégvezetője Bozsó Julianna, a VirusBuster Kft. ügyvezetője, az Év Fiatal Informatikai Vállalkozója pedig Fazakas András, a Nav N Go Kft. operatív igazgatója lett.
A díjakat Keresztesi János az IVSZ nemrégiben megválasztott új elnöke, Baja Ferenc kormányzati informatikáért felelős kormánybiztos és Kroó Norbert, a Bíráló Bizottság elnöke, az MTA alelnöke adta át.2008. június 5-én immár 11-ik alkalommal kerültek átadásra az IVSZ Gyurós Tibor Díjai, amellyel a Szövetség minden évben a hazai informatika szektor kiválóságait és reménységeit díjazza. „2006-ban Szőke Márton az Indextools alapító tulajdonosa kapta meg az IVSZ Gyurós Tibor díját az „Év Fiatal Informatikai Vállalkozója" kategóriában. Mint ismeretes, az Indextools webanalitikai üzletágát idén áprilisban felvásárolta a Yahoo, miután a cég úttörő technológiai megoldásaival bedolgozta magát a terület globális legjobbjai közé. Ez nemcsak az infokommunikációs szakma legtekintélyesebb elismerését odaítélő zsűri munkáját dicséri." – emelte ki Keresztesi János az IVSZ elnöke.
Jól mutatja azt is, hogy nemzetközi összevetésben is kiemelkedő teljesítményre képes ez a szektor. A hazai IKT jelentősége nem csak abban áll, hogy a GDP közel 10%-át adja, hanem az egyik legdinamikusabban fejlődő szektor, amelynek sikere kihathat a teljes gazdaságra. Ma már IKT használata nélkül nincs hatékonyan működő vállalkozás, nincs növekedés, bármely területet nézzük is, de éppenséggel nincs olcsó állam sem.
„A Gyúrós Tibor díj nekem a sikerről, a növekedésről, az eredményességről szól. Jó lenne minél több ilyen sikertörténetről hallani és meggyőződésem, hogy a hazai IKT szakma képes lenne még több kiemelkedő eredményt felmutatni, ha a hazai gazdasági, szabályozási környezet mindezt lehetővé tenné" – folytatta Keresztesi.A jelentős civil szervezet elnöke szerint az adó- és járulékrendszer átalakítására, a bürokrácia visszaszorítására és a szakemberképzés megreformálására lenne szükség ahhoz, hogy a szektor valóban a hazai gazdaság motorjává válhasson.
Bozsó Julianna lett az Év Informatikai Cégvezetője. A neves napi- és hetilapok főszerkesztőiből, illetve informatikai szakemberekből álló zsűri az IKT szektor szakembereinek jelölései alapján választotta ki a 8 pályázatot benyújtó szakember közül „Az Év Informatikai Cégvezetőjét" és „Az Év Fiatal Informatikai Vállalkozóját". Az előbbi elismerést idén Bozsó Julianna, a VirusBuster Kft. ügyvezetője kapta, aki egyik alapítóként 1997 óta irányítja a teljes körű IT biztonságtechnikai megoldásokat kínáló vállalatot. Az alapítástól eltelt 11 évben a VirusBuster Kft. egy 6 fős, 8 milliós árbevételű cégből egy 625 milliós, 58 fős céggé fejlődött, amelyben Bozsó Juliannának jelentős szerepe van.
Az Év Fiatal Informatikai Vállalkozója címet a Nav N Go Kft. operatív igazgatója, Fazakas András kapta. A fiatal szakember 2005-ben csatlakozott a Nav N Go csapatához, ahol olyan vállalati struktúrát alakított ki, amely a nemzetközi piac igényeinek megfelelően egy folyamatosan bővülő és megújuló iparágban is megállja a helyét. A Nav N Go vállalatának növekedését Fazakas András építő munkája kísérte végig, így lett mára a 10 fős „garázscégből" egy majdnem 250 főt alkalmazó navigációs szoftveróriás, amelynek termékei olyan csúcsmárkák termékeiben futnak, mint a HP, a Sony PSP, a Clarion, vagy az Asus. Az operatív igazgató legnagyobb feladatának azt tartja, hogy stabil hátteret biztosítson ahhoz, hogy a Nav N Go elérje célját, miszerint piacvezető szoftverfejlesztő cég lehessen.
A Bíráló Bizottság tagjaiBíró István – ügyvezető, Computerworld (IDG)
Bódi Gábor – főigazgató, MeH-Elektronikuskormányzat Központ
Demcsák Mária – cégvezető, Piac és Profit
Dr. Kroó Norbert -alelnök, MTA
Rétfalvi György – vezérigazgató, ITDH
Sági Gyöngyi – szerkesztő, Világgazdaság
Straub Elek – igazgatósági tag, Graphisoft R&D Zrt.
Szabadkai Andrea – Gyurós Tibor özvegye
Sziebig Andrea – főszerkesztő, IT Business
Vass Ilona – általános elnök helyettes, NKTH
Az IVSZ először 1997 végén írta ki a „Az Év Informatikai Vezetője" és „Az Év Fiatal Informatikai Vállalkozója" pályázatát, azzal a céllal, hogy hagyományt teremtve minden évben díjazzon két kiemelkedő informatikai menedzsert. A díjban minden évben olyan kiemelkedő szakemberek részesültek, akik kimagasló eredményességgel vezetik saját vállalatukat és tevékenységükkel jelentős mértékben hozzájárulnak a hazai informatika fejlődéséhez.
Az IVSZ elnökének, Gyurós Tibornak váratlan halála után az IVSZ elnöksége 2001-ben úgy döntött, hogy a díjakat Gyurós Tibor emlékére, a volt IVSZ elnökről és kiváló informatikai cégvezetőről nevezi el. Az elmúlt egy évtizedben az IVSZ a különdíjakkal együtt több mint 20 elismerést adott át, s a díjazottak közül számos informatikai szakember ma már nem csak a hazánk, hanem a régió IKT iparágának aktív formálója.
Gyurós Tibor 1963-ban született Győrött, tanulmányait a Budapesti Műszaki Egyetem Villamosmérnöki Karának Híradástechnikai Szakán fejezte be summa cum laude minősítéssel 1986-ban. 1987-től tíz éven át a Rolitronnál dolgozott, előbb mint szoftverfejlesztő, illetve divízió-vezető, majd mint igazgatósági tag, 1992-től pedig mint vezérigazgató. A Synergon a Rolitron Informatikai Rt. és az Optotrans Kommunikációs Rt. egyesüléséből jön létre 1997-be, melynek Gyurós Tibor lett az elnök vezérigazgatója. Ezek alatt az évek alatt Gyurós Tibor az informatikai szakma kiemelkedő személyiségévé vált. Az ő nevéhez fűződött az első informatikai akvizíció létrehozása, az első magyar IT-cég tőzsdére vitele, illetve az Informatikai Vállalkozások Szövetsége mai kereteinek és missziójának kialakítása. Az Informatikai Vállalkozások Szövetségében, valamint az Informatikai Érdekegyeztető Fórumban betöltött elnöki posztján mindig a teljes magyar informatikai ipar érdekeit képviselte.
Gyurós Tibor Díj eddigi díjazottjai:
2007:Kmetty József- a KÜRT Zrt. vezérigazgatója
Csiszér Béla,- a Sicontact Kft. ügyvezető igazgatója 2006:Lakatos István – a Műszertechnika zRt. Vezérigazgatója
Szőke Márton – az Indextools Kft. ügyvezető igazgatója
2005:Vaspál Vilmos – a Freesoft Rt. Elnöke
Vinnai Balázs – az IND Kft. ügyvezető igazgatója
2003:Illés Antal – a HUMANsoft Kft. ügyvezető igazgatója
Szigetvári József – az IDG Hungary Kft. Lapigazgatója
2002:Vityi Péter – a Microsoft Magyarország Kft. ügyvezető igazgatója
Dr. Czinege László – a Hewlett-Packard Magyarország Kft. divízió igazgatója
2001:Dr. Prószéky Gábor – a MorphoLogic Kft. ügyvezető igazgatója
Scharek Viktor – a Compaq Computer Magyarország Kft. kereskedelmi igazgatója
2000:Keresztesi János – a Sun Microsystems Magyarország Kft. ügyvezető igazgatója
Nemes Dániel – a Telnet Magyarország Rt. elnök-vezérigazgatója
Kenyeres Judit – az ICL Hungary Kft projektvezetője kapta az "Év Informatikai Projekt Vezetője –
2000 nem adtak ki díjat.
1999:Dr. Beck György – a Compaq Computer Magyarország Kft. vezérigazgatója
Az Év Informatikai Menedzsere Díjjal egyenértékű különdíjban részesült Kóka János, az ELENDER Rt. vezérigazgatója és Dr. Vinkovits László, a debis IT Services UNISOFTWARE Rendszerház Kft. ügyvezető igazgatója.
1998:Dr. Reszler Ákos – a Recognita Rt. vezérigazgatója
Dr. Kürti Sándor – a Kürt Kft. vezérigazgatója 1997:Dr. Beck György – a DIGITAL Equipment Kft. Vezetője
Dr. Kürti Sándor és Kürti János testvérpár – a Kürt Kft. vezetői
A 17 éves Informatikai Vállalkozások Szövetsége (IVSZ) a Magyarországon működő, részben vagy teljes egészében informatikai profilú IKT vállalkozások érdekvédelmi és érdekképviseleti szervezete. Küldetése, hogy kitörési pontok azonosításával, kidolgozásával és erőteljes lobbitevékenységgel pozitívan befolyásolja a hazai információs társadalom fejlődését. Magyarországi aktivitásán túl az Európai Unió legnagyobb informatikai szervezetének elnökségében (EICTA) is képviselteti magát, így tagjainak hatékony érdekképviseletet biztosít az Unióban is. A brüsszeli lobbi és pályázatok útján szorgalmazza a tudás-terjesztés megvalósulását a magyar IKT piacon. Az IVSZ aktív kommunikációval igyekszik minél több tagját bevonni a szövetségi életbe, a hatékony közös munkába.