2008 Június 12-én tisztújító közgyűlést tartott a Magyar Outsourcing Szövetség (HOA)
3 perc olvasásA Magyar Outsourcing Szövetség (HOA) 2008. június 12.-én tartotta tisztújító közgyűlését. A tagság három évre választott vezetőséget. Megerősítette elnöki tisztségében Suhajda Attilát, és négy korábbi elnökségi tagját. Az elnökség létszámát pedig – tekintettel a jelentősen megnövekedett tagsággal járó feladatokra – az eddigi ötről nyolc főre emelte.
A Magyar Outsourcing Szövetség (HOA) 2008. június 12.-én tartotta tisztújító közgyűlését. A tagság három évre választott vezetőséget. Megerősítette elnöki tisztségében Suhajda Attilát, és négy korábbi elnökségi tagját. Az elnökség létszámát pedig – tekintettel a jelentősen megnövekedett tagsággal járó feladatokra – az eddigi ötről nyolc főre emelte.
Az új elnökség tagjai:
- Gárdus Zsuzsa, ügyvezető ig., ADECCO Kft.
- Kapi Éva, ügyvezető igazgató, IBM ISSC Kft.
- Kézdi Katalin, ügyvezető igazgató, Rodin Kft.
- Bukovszki Attila, ügyvezető igazgató, Citigroup SSC Kft.
- Matlák Tamás, vezérigazgató helyettes, Grepton zrt.
- Németh György, ügyvezető igazgató, OCÉ Hungária Kft.
- Kónya László, ügyvezető igazgató, VT-Soft Kft.
A Magyar Outsourcing Szövetség 2005-ben alakult, ma már 70 fős tagsággal rendelkezik. Céljuk az outsourcing, mint a vállalati hatékonyságot növelő módszer népszerűsítése és szakmai támogatása.
Emellett aktív szerepük van a rugalmas foglakoztatási formák elterjedésének és jogi kedvező szabályozásáért folytatott lobbi tevékenységben, valamint kiszervezett tevékenységek közbeszerzésének szabályozási környezetének kidolgozásában.
Tekintettel arra, hogy kiszervezett tevékenységek nagy része a szolgáltatóiparban jelenik meg kiemelt figyelmet fordítanak erre az ágazatra. Meggyőződésük, hogy figyelembe véve az ország adottságait a magyar gazdaság elsődleges kitörési pontja a szolgáltatóipar, amely világszerte is a gazdaság legdinamikusabban fejlődő ágazata. Az itt dolgozók részaránya már most is 60% körüli itthon is és folyamatosan növekszik. Sajnos a magyar vállalkozások csak kis részben tudják az ágazat dinamikáját kihasználni és a szolgáltatás exportba bekapcsolódni.
A múlt évben indították el a szolgáltatástudományi és a szolgáltatóipari alapképzések bevezetését a hazai képzési rendszerbe 6 felsőoktatási intézménnyel, valamint vezető vállalatokkal együttműködve.
„Azzal, hogy egyre nagyobb számban tanulják meg magyar szakemberek mit jelent a szolgáltatóipari innováció, hogyan kell egy nemzetközi szinten is versenyképes szolgáltató vállalatot működtetni, kialakulhat egy exportképes hazai szolgáltatási ágazat is. Ezen a bázison rövidesen meg fognak jelenni a magas hozzáadott értéket nyújtó szolgáltatóipari befektetések is. Célunk az hogy ezt a folyamatot elősegítsük, mind a kedvező munkaerőpiaci szabályozás, mind pedig a szolgáltatási szektornak megfelelő tudással rendelkező szakemberek képzése terén." – mondta Suhajda. Attila.