Az Alkotmánybíróság reagálása cikkünkre: Nem egészen úgy van, ahogy szerzőnk gondolja….
3 perc olvasásCikkünkre nagyon gyorsan reaált az Alkotmánybíróság, melyben egyik glosszánkat kifogásolja. Természetesen helyt adunk véleményének, amit az alábbiakban szószerint közöljük azzal, hogy köszönettel vettük, vesszük észrevételét minden érintettenek. Mi ugyanis informálni és nem félreinformálni akarunk. Ehhez viszont mindegyik fél véleményét, tisztelettel és alázattal meg KELL hallgatni, és amilyen hűen lehet továbbítani olvasóinknak.
Cikkünkre nagyon gyorsan reaált az Alkotmánybíróság, melyben egyik glosszánkat kifogásolja. Természetesen helyt adunk véleményének, amit az alábbiakban szószerint közöljük azzal, hogy köszönettel vettük, vesszük észrevételét minden érintettenek. Mi ugyanis informálni és nem félreinformálni akarunk. Ehhez viszont mindegyik fél véleményét, tisztelettel és alázattal meg KELL hallgatni, és amilyen hűen lehet továbbítani olvasóinknak.
Érdeklődéssel olvastam Andrew_s írását az EuroAstra Internet Magazinban. A cikk (http://www.euroastra.hu/node/26585) szerzője hivatkozik ugyan az Alkotmánybíróság határozatára, de vagy nem olvasta el, vagy nem értette meg. Egyik sem jelent gondot egészen addig, amíg jogi eszmefuttatásba nem kezd. Nos, az életet (legalábbis állítása szerint) jól, a jogot annál kevésbé ismerő publicista alaposan melléfogott. Ma bárki szabadon kifejtheti a véleményét, még akkor is, ha az ténybeli tévedésekre épül. Mégis hogyan lehet leírni akkora szamárságot, hogy „az indítványozó, és meghallgattatása esetén az Ab véleménye szerint az, ha valaki nem személyesen erőszakolja meg élettársát, hanem csak elősegíti, hogy az ivócimborák megtegyék, az nyugodtan ülhet a babérjain". Elképesztő. Miért jogászkodik az, aki cseppet sem ért a joghoz? A törvény értelmében a bántalmazót ideiglenes megelőző távoltartás címén a rendőrség közigazgatási eljárásban 72 órára, illetve megelőző távoltartás során a bíróság polgári eljárásban 30 napra az ingatlan elhagyására kötelezheti. A szerző által említett eset viszont bűncselekmény. Erre a büntetőeljárás keretein belül ma is megvannak a jog eszközei: őrizetbe vétel (72 órára), előzetes letartóztatás (akár 30 napnál is tovább), nyomozás után vádemelés, ítélet, büntetés. „De ez csak egyetlen kiragadott példa, melynek kapcsán felmerülhet a gyanú, hogy tulajdonképpen kit is véd az Ab" – írja frappáns fordulattal a szerző. Egy biztos: az olvasót sajnos nem tudja megvédeni az ilyen cikkektől. Ahogy Kilényi Géza volt alkotmánybíró egyszer megjegyezte: a hülyeség nem alkotmányellenes.
Üdvözlettel:
Sereg András
az Alkotmánybíróság sajtófőnöke