Egyetem a cirkuszban
2 perc olvasás2009. Március 18.-án került sor a Nagycirkuszban a "A 120 éves a Fővárosi Nagycirkusz" címmel kiírt kosztüm pályázat – melyet a Magyar Cirkusz és Varietié Kht. és a MOME Textil Tanszék hallgatói számára írtak ki – bemutatójára és a pályázat eredményhirdetésére.
2009. Március 18.-án került sor a Nagycirkuszban a "A 120 éves a Fővárosi Nagycirkusz" címmel kiírt kosztüm pályázat – melyet a Magyar Cirkusz és Varietié Kht. és a MOME Textil Tanszék hallgatói számára írtak ki – bemutatójára és a pályázat eredményhirdetésére.
28 pályázó munkája került bemutatásra, ami a közeljővőben látható is lesz a Nagycirkusz szereplőin. A bemutató az igazi fiatalos modern hozzáállást tükrözte és szinte arculatváltás az eddigi mondhatnám hagyományos különböző porond-öltözékekhez képest. Miként Harmati Hedvig tanszékvezető helyettes és a zsűri elnöke fogalmazta "A cirkusz sajátos forgatagával, bátorságával, sokszor meghökkentő világával roppant sokszínű témát biztosított régen, és biztosít ma is a művészetek számára. Az a bátorság, vakmerőség amely jelen van minden produkcióban a cirkusz porondján, reméljük hallgatóinkra is hat és még izgalmasabbá teszi munkájukat"
A zsűri tagjai Kristóf Krisztián produkciós menedzser MACIVA Kht., Paál László jelmez és kosztümtervező, Sárváry Katalin Munkácsy-díjas textilművész és Szűcs Edit textilművész, egyetemi adjunktus voltak. Az eseményen két II. hely Kele Ildikó és Havancsák Teréz számára valamint két harmadik díj Herold Henriett és Nyíri Éva részére került kiosztásra. Dícséretben részesült Fábri Zsuzsanna és Cséfalvay Fanni.
Elismerés illeti a Maciva Kht.-t, hogy a Magyar Cirkusz fennállásának 120 éves évfordulója alkalmából lehetőséget biztosított és bizalmat szavazott a MOME hallgatóinak a cirkusz világának megismeréséhez és a téma tervezői feldolgozásához.
Kép és szöveg: Lantai József