Fővárosi Gyógytestnevelési Hét 2017. március 20 – 24
2 perc olvasásA Fővárosi Pedagógiai Szakszolgálat az előző év hagyományait kibővítve Nyílt Hetet tart a fővárosi kerületek iskoláiban. Céljuk, hogy felhívják a szülők, pedagógusok, orvosok, védőnők figyelmét a gyógytestnevelés fontosságára, bemutassák, hogy milyen lehetőségek rejlenek a gyógytestnevelés órák mozgásanyagában. Gyógytestnevelő tanárok közvetlenül válaszolnak az érdeklődők kérdéseire.
A Fővárosi Pedagógiai Szakszolgálat az előző év hagyományait kibővítve Nyílt Hetet tart a fővárosi kerületek iskoláiban. Céljuk, hogy felhívják a szülők, pedagógusok, orvosok, védőnők figyelmét a gyógytestnevelés fontosságára, bemutassák, hogy milyen lehetőségek rejlenek a gyógytestnevelés órák mozgásanyagában. Gyógytestnevelő tanárok közvetlenül válaszolnak az érdeklődők kérdéseire.
A jóléti társadalmakat fenyegető egyik veszélyt a mozgásszervi problémák jelentik. Korra, nemre való tekintet nélkül a lakosság mintegy 70-80 %-a szenved valamilyen mozgásszervi problémától. A gyermekeknél 40%-ban mutatható ki mozgásszervi elváltozás.
Ennek a hétnek kiemelt témája a leggyakoribb mozgásszervi elváltozás, a scoliozis.
A gerinc oldalirányú elgörbülését nevezzük scoliosisnak (gerincferdülésnek). A kiváltó okok nagyobb része ismeretlen, kisebb része fejlődési rendellenesség, anyagcserezavar, izomsorvadás, helytelen testtartás következménye.
A testtartás megváltozása – főleg alsó tagozatos korosztálynál – nem tudatos. Éppen ezért fontos, hogy a szülök, tanítók, pedagógusok mihamarabb észrevegyék a gyermek helytelen testtartását.
Önmagában a pihenés is fokozhatja a gerinc ferdülését.
Mivel a gerinc ferdülése akadályozza az izmok normális feszítését, lazítását, ezért rendkívül fontos a korrekció, a helyes állás, ülés, járás megtanítása, tudatosítása, önellenőrzése.
Gyógytestneveléssel, speciális mozgásanyaggal sokat javíthatunk az állapoton.
A részletes program: http://fpsz.hu/a-gyogytestneveles-hete-2017-marcius/