Jön a kutyaválság!
2 perc olvasásA hazai kutyákért felelősséget érző államilag elismert ebtenyésztő szervezetek megkongatják a vészharangot a világgazdasági válsággal kifejlődő, tavaszra várható kölyökkutya túltermelési válságra, illetve annak szükségszerű következményeként a sokezres kóborkutya-dömpingre.
A hazai kutyákért felelősséget érző államilag elismert ebtenyésztő szervezetek megkongatják a vészharangot a világgazdasági válsággal kifejlődő, tavaszra várható kölyökkutya túltermelési válságra, illetve annak szükségszerű következményeként a sokezres kóborkutya-dömpingre.
A kiskutya nem dinnye, sem nem meggy, amit eladhatatlanként tonnaszám utcára lehetne borítani. Mégis oda kerülnek a kelletlenül, vagy hirtelen fellángolásból elfogadott ajándék vagy vásárolt kiskutyák, illetve azok, akiknek egyáltalán semmilyen befogadót nem találnak. Az előre láthatóan feleslegessé váló kiskutyák születését a most kezdődő ivarzási időszakban kell megakadályozni!
Kérik a tenyésztőket, hogy csak akkor pároztassák szukáikat, ha van előjegyzés, foglalás a kölykökre. A családok is mondjanak le ebben az évben a házi kedvencük szaporításáról akár fajtatiszta, akár keverék az eb, mert nem csak eladni nem lehet kölyköket, hanem ajándékba sem kellenek.
Magyarország kutyafelvevő képessége telített és a gazdasági válság miatt Nyugat Európa kutya felvevő képessége is zuhan. A menhelyeink zsúfoltak, gyepmesteri telepeken folyamatos a kutyák kiirtása, a fajtamentő állatbarátoknál elhagyott, megunt fajtatiszta kutyák százai várnak örökbefogadóra.
Hasonlóan az amerikai és nyugat-európai gyakorlathoz, itthon is ivartalaníttatni kellene a kedvencként és házőrzőként tartott kutyákat. Állatvédő szervezetek kedvezményes árfekvésű ivartalanítási kampányokat szerveznek. Szükség esetén vemhességmegszakító injekció kérhető állatorvostól, amit párzás után 45 napig lehet beadni.