Megatrend évértékelõ 2006-ról
8 perc olvasásK. Szabó Imre elnök-vezérigazgató tartott tájékoztatót a Megatrend Zrt. 2006-os üzleti eredményeirõl, s az utóbbi 4-5 év legjobbjának minõsítette. Eszerint; a vállalat 1,5 Mrd Ft-os árbevétellel, 122 millió Ft üzemi eredménnyel, ill. 44 millió Ft. adózás utáni eredménnyel, azaz számottevõ üzleti sikerrel zárta a 2006-os üzleti évet. Viszonyításként; 2005-ben a Megatrend Zrt. árbevétele 1,4 milliárd Ft, üzemi eredménye pedig 90 millió Ft volt.
K. Szabó Imre elnök-vezérigazgató tartott tájékoztatót a Megatrend Zrt. 2006-os üzleti eredményeirõl, s az utóbbi 4-5 év legjobbjának minõsítette. Eszerint; a vállalat 1,5 Mrd Ft-os árbevétellel, 122 millió Ft üzemi eredménnyel, ill. 44 millió Ft. adózás utáni eredménnyel, azaz számottevõ üzleti sikerrel zárta a 2006-os üzleti évet. Viszonyításként; 2005-ben a Megatrend Zrt. árbevétele 1,4 milliárd Ft, üzemi eredménye pedig 90 millió Ft volt.
A múlt évi árbevétel 3/4-e saját termék (Infosys 64%, ISecSec 8%) értékesítésébõl származott, a rendszerintegráció részesedése 28% volt. A cég mûködésének 15 éve alatt 5 milliárd forintot fordított k+f tevékenységre; ügyfelei most 1.500 Mrd Ft értéket állítanak elõ évente.
A cégvezetõ véleménye szerint a Megatrendnek és az Infosys terméknek a termelésintegrációs tudás biztosíthat kivételes versenyelõnyt, pl. az agrár területeken, ahol sajátos mezõgazdasági felállásunk miatt a külföldi, mint az amerikai típusú piacra kidolgozott multicéges megoldások, nem alkalmazhatók gazdaságosan.
A Megatrend favorit célpiaca a jövõben is a kis- és középvállalatok szegmense lesz.
Az államigazgatási területen 2006-ban jelentõs elõrehaladással 400 millió Ft árbevételt ért el a Megatrend, ezt
2007-re 500 millió Ft-ra kívánják emelni. Sikeres projektjeik közé sorolhatók a Magyar Közút Kht.-nál és a Környezetvédelmi Minisztériumnál folyók. A vezetõ termék, az Infosys Integrált Vállalatirányítási Rendszer felhasználói köre a 2006-os évben 10 új ügyféllel bõvült, így jelenleg már több mint 200 cégnél használják. Közülük is érdemes kiemelten említeni az Aquarius-Aqua Kft.-t, a Novochem Kft.-t és a Haberkorn Kft-t.
Humánfejlesztési projektekben szerepelt sikeresen a cég; jó kapcsolatot alakított ki két egyetemmel. K+F projektek zajlottak a Corvinus Élelmiszer Tudásközponttal és a BME IT2-vel.
Idei célkitûzés; 2 milliárd Ft árbevétel, 330 millió Ft üzemi eredmény, együtt a romániai leányvállalattal.
A hazai versenyszférában 10-20 új projekt megszerezését tûzték maguk elé.
Távolabbi cél:
3-5 év múlva reális lehetõség lehet a tõzsdére lépés.
A cégtevékenységet kísérõ elismerések
2006. március 10-én a Megatrend ISeeSec Információbiztonsági Rendszere elnyerte az ?Európai Kiválóság a Multimédiában 2006 Díjat". Az Európai Multimédia Szövetségek Egyezménye (EMMAC) az infokommunikációs technológia és a digitális média területén tevékenykedõ cégek részére írta ki pályázatát. A Szoftver Elõállítók kategóriában a Megatrend Zrt. nyerte az ezüst kategóriás elismerést.
2006 õszén IT-Business Leadership Award oklevéllel díjazták a Magyar Közút Kht. részére megvalósított vállalatirányítási projektet, ez volt a cég elsõ államigazgatási informatikai projektje, melyet független zsûri jutalmazott díjjal. Sikerült bizonyítani, nagyon rövid idõ alatt, alacsony közpénz-ráfordítással is sikerre lehet vinni állami projekteket.
Mi a helyzet a hazai piacon?
A hazai versenyszférában gyakorlatilag egy szinten stagnál a vállalatirányítási rendszerek piaca, ezért is fontos a Megatrend számára az államigazgatás területe, illetve a külföldi piacok meghódítása. Ennek megfelelõen, a Megatrend Zrt. az államigazgatási területen 500 millió Ft-os árbevételt tervez 2007-ben.
A Megatrend vezetése vallja; az államigazgatási projekteknél a versenyszférában használatos megoldásokat kell alkalmazni, ott is ugyanazt a hatékonyságot kell elérni. Az államigazgatási projektek évek helyett hónapok altt megvalósíthatók lehetnek, 30-50%-os tranzakciós költség-csökkenéssel. Az illetékes döntéshozóknak át kellene venniük azt a szemléletet, hogy a közigazgatásban is minden egyes projektnek meg kell térülnie, ugyanúgy, mint a versenyszférában. Az informatikai beruházás nem közpénztemetõ kell, hogy legyen, hanem forrásteremtõ.
A versenyszférában ebben az évben is 10-20 új projekt megszerzésével számol a cég.
Külföld
A Megatrend küldetésének tartja a magyar vállalatok multikkal szembeni versenyképességének, fejlõdõképessé-gének bizonyítása. A cégvezetés szerint a Megatrend ezt már nemcsak Magyarországon, hanem a közép-kelet-európai régión belül is nyújtani képes, az egyetlen magyar cégként, amely képes saját fejlesztésû vállalatirányítási rendszereket exportálni a környezõ országokba. Romániában, Ukrajnában, Szlovákiában már jelen van.
Romániában egy stabil vállalkozást, a Megatrend Romániát sikerült kialakítani, tucatnyi Infosys ügyféllel, idén ez a leányvállalat 30 millió Ft-os nyereségre számíthat. Ügyfele pl. az Axiál Kft., ahol a Megatrend Zrt. Infosys Integrált Vállalatirányítási Rendszere támogatja az anyacég, valamint a román és a szlovák leányvállalat tevékenységét.
Az Infosys elsõ változatának évekkel ezelõtti bevezetése óta az Axiál gyors növekedést produkált, az 1991-ben alapított társaság 10 évvel ezelõtt 500 millió forint árbevételt ért el, ami 2006-ban közel 30 milliárd Ft-ra emelkedett. A romániai IT-piac évente 20-30 %-al növekszik, az ottani leányvállalat elõtt nagy kifutási lehetõségek állanak.
Termékfejlesztés: jön az Infosys v4
Az Infosys ERP rendszer aktuális verziója 2002 óta mûködik, bizonyos, évenkénti kiegészítésekkel. A többéves termékfejlesztési munka eredményeként ez év végére várható az Infosys v4 megjelenése. Piacra vezetésével a Megatrend tarthatja a kategória legjobb ár/érték arányát, egyre több olyan megoldást épít be az alaprendszerbe, amely korábban kiegészítõ szolgáltatásként volt választható (pl. a Megaportál keretrendszer). Ezen túlmenõen, a Megatrendnél igyekeznek olyan konstrukciót kialakítani ügyfeleik számára, mellyel azok az adott gazdasági- és versenyhelyzetben finanszírozni tudják projektjeiket, például pályázatokat, vagy különbözõ, személyre (vállalatra) szabott pénzügyi konstrukciókat.
Az Infosys v4 fõbb újdonságai:
-100 %-ig dinamikus ablakkapcsolat:
Rugalmasabb átjárást tesz lehetõvé az egyes modulok és az ablakok között, a felhasználó bárhonnan, bármelyik ablakból elérhet egy másik ablakot, a benne lévõ lehetõségekkel és adatokkal együtt, azaz;
kényelmesebbé válik a rendszer használata.
(Pl. egy bizonylat rögzítése közben meghívható lesz bármely törzsadat-karbantartó képernyõ az esetleg hiányzó alapadat egyszerûbb felviteléhez.)
-Korszerûsített felhasználói felület:
Javul a képernyõfelbontás (új ablakok már 1024×768-as felbontásban), módosul az eszközsor kinézete, viselkedése, változik az alapértelmezett színösszeállítás, új betûtípus kíséretében.
Az eddigi klasszikus ?Rendszer" menüt felváltja a képernyõ bal oldalára kerülõ hierarchikus menürendszer, amely kényelmesebb és egyértelmûbb navigálást nyújt.
Kibõvül és módosul a paramétereket szabályozó párbeszédablak és a hibaüzeneteket megjelenítõ ablak (barátságosabb hibaüzenetek, kényelmesebb használat).
–Önálló riportkészítés:
Az Excel alapú Infosys riportok elõre elkészített formátumának felhasználóbarát szerkesztése és tárolása, amit korábban csak SQL utasításokkal és kézzel módosított paraméter fájl segítségével lehetett ezt megoldani.
A képernyõs táblázatok tartalma is lementhetõ lesz az Excel által értelmezhetõ formátum szerint.
-Jogosultsági rendszer kibõvítése:
Lehetõvé teszi a korábbi jelszavak megõrzését, a tiltott jelszavak zárolását, illetve a felhasználók által végzett mûveletek részletesebb naplózását is.
-Tetszõleges adatlefúrási sorozat összeállítása:
Ezzel a lekérdezési módszerrel, az összesített adatokból kiindulva, egy vagy több lépésen keresztül el lehet jutni a kapcsolódó elemi adatokig (lefúrás). A képernyõ mindig tartalmaz egy, az összesített adatokat tartalmazó kiinduló táblázatot. Egy adott soron állva, valamilyen parancs hatására megjelenik egy újabb táblázat, mely a kijelölt sorhoz tartozó, szûrt adatokat tartalmazza, ez ismétlõdik tovább egészen a legalsó szintig.
-Egypontos bejelentkezés:
A felhasználónak nem kell az Infosys rendszerbe is bejelentkeznie, ha már a Windows-ba egyszer ezt megtette.
Az Infosys bejelentkezési folyamata észleli a Windows-belépés megtörténtét és a Windows-felhasználóhoz tartozó név alapján a legutóbb használt adatbázisba társítja az Infosys felhasználót, majd automatikusan bejelentkezik vele (a megoldás csak címtár, pl.: Active Directory infrastruktúra megléte esetén mûködõképes).
Harmat Lajos