Passzív falak EPS-sel
2 perc olvasásA Comfort Épületenergetikai Szakkiállítás és Konferenciát 2010. február 10. és 12. között rendezik Budapesten a Syma Rendezvényközpontban. A program aktív résztvevője évek óta a Magyarországi EPS Hőszigetelőanyag Gyártók Egyesülete (MEPS) is, az idei évben a passzív falakról tartanak előadást.
A Comfort Épületenergetikai Szakkiállítás és Konferenciát 2010. február 10. és 12. között rendezik Budapesten a Syma Rendezvényközpontban. A program aktív résztvevője évek óta a Magyarországi EPS Hőszigetelőanyag Gyártók Egyesülete (MEPS) is, az idei évben a passzív falakról tartanak előadást.
A szakkiállítással egybekötött konferencia az épületenergetika elméleti és gyakorlati oldalát egy helyen mutatja be a szakemberek és érdeklődők számára. A háromféle kreditpontot érő konferencia közös vonása, hogy az energiahatékonyságot és környezettudatosságot helyezi előtérbe, mely az energiahordozók készleteinek szűkösségével és az energiaárak növekedésével aktuális probléma mindenki számára.
Erre kínál megoldást a III. Passzívház Konferencián február 11-én a MEPS szakértője, Borzák Balarám Béla építészmérnök, építészeti vezetőtervező és igazságügyi építési szakértő. Az előadásában a passzív falak EPS-sel történő hőszigetelésének lehetőségét mutatja be. Mivel a falak nagy és sokféle igénybevételnek vannak kitéve, fontos térelhatároló szerkezetek, a passzívházak esetén is hangsúlyos a szakszerű megtervezésük és kivitelezésük. A szakember bemutatja a polisztirol termékeket, azok tulajdonságait, valamint ismerteti a beépítés, lábazatkialakítás módszereit.
Az EPS termékek kiválóan használhatók a passzívházak építésekor – nyilatkozta Borzák Balarám Béla – hiszen megfelelnek a 3M követelményrendszerének: masszív falat építenek, markáns hőszigeteléssel és megfelelő védelemmel. A mechanikai, hő-, nedvesség- és hanghatások ellen kiváló védelmet biztosít, az UV sugárzás okozta károknak ellenáll, valamint a biológiai és tűzterhelés szempontjából is kiváló anyag.