Tapsoltak, fütyültek: sikeres volt az [origo] és a Virgo médiatörténeti tesztadása
2 perc olvasás68 ezres össznézőszámmal sikeresen debütált az [origo]-n a Virgo fejlesztette új webes alkalmazás, amellyel a hírportál felhasználói élőben egyszerre nézhették, értékelhették és vitathatták meg Orbán Viktor évértékelő beszédét.
68 ezres össznézőszámmal sikeresen debütált az [origo]-n a Virgo fejlesztette új webes alkalmazás, amellyel a hírportál felhasználói élőben egyszerre nézhették, értékelhették és vitathatták meg Orbán Viktor évértékelő beszédét.
A 68 053 nézőből 41 548-an végig is nézték a beszédet, amelyet várakozáson felüli számnak tartanak a napi 750 ezres látogatottságú [origo] üzemeltetői. Az adást végig nézők rendkívül magas aránya feltehetően annak is köszönhető, hogy a szavazást jelző grafikon és a twitteres vitafelület sokkal inkább lekötötte a nézőket, mint egy hagyományos televízió-közvetítés.
Taps vagy fütty? Miközben a beszéd élő közvetítését nézték az alkalmazás videoablakában, a felhasználók a két gomb egyikének megnyomásával bármikor véleményt is nyilváníthattak arról, amit a szónok éppen mondott. A beszéd alatt a rendszer összesen 192 257 véleményt regisztrált, ebből 106 715 volt taps, 85 542 pedig fütty. Részletesebb elemzésekben a szónok egyes gondolatainak fogadtatása is megállapítható.
A beszéd alatt egy Twitter-csatornán keresztül vitathatták meg a felhasználók az elhangzottakat, a vélemények a Twitteren és az [origo] címlapján is megjelentek. Az egy óra során összesen 1017 komment jelent meg a hírportálon, amely három és fél másodpercenként egy beírásnak felel meg.
Az [origo] hírportál a 2010-es választási kampány legjelentősebb politikusi beszédeinek mindegyikét a Virgo Taps/Fütty alkalmazásával közvetíti majd az interneten, a fontosabb politikai szereplők és bejutásra esélyes pártok mindegyikének fontos eseményeit ilyen módon tervezi közvetíteni. A két cég a sikeres tesztadás utáni hetekben a tapasztaltak alapján fejleszti tovább az alkalmazást.
A Virgo Systems fejlesztésében készült Taps/Fütty alkalmazást és a Twitter-csatornát is bárki beágyazhatta saját weboldalába egy-egy kód beillesztésével, ahogyan azt sokan – köztük elsősorban politikai bloggerek, de akár más portálok is – megtették.