Uj saját székházat épít a Pannon
3 perc olvasásTermészetközeliség, emberközpontúság és a legmodernebb technika alkalmazása. Ezek jellemzik a Pannon új, saját beruházásban épülõ székházát, ahol hazánkban elõször új munkamódszert vezet be a mobil- és internetszolgáltató. A székház a törökbálinti Égett-völgy nyolc hektáros területén várhatóan a jövõ év végéig épül fel, az építkezés idén májusban kezdõdik.
Természetközeliség, emberközpontúság és a legmodernebb technika alkalmazása. Ezek jellemzik a Pannon új, saját beruházásban épülõ székházát, ahol hazánkban elõször új munkamódszert vezet be a mobil- és internetszolgáltató. A székház a törökbálinti Égett-völgy nyolc hektáros területén várhatóan a jövõ év végéig épül fel, az építkezés idén májusban kezdõdik.
?Az irodaház több mint egy épület, új munkakultúrát teremtünk Magyarországon. A jövõ munkahelyét építjük, ahol több mint 1200 munkatársunk inspiráló, nyitott és mobil környezetben dolgozhat" – fogalmazott a Pannon vezérigazgatója az építkezés részleteirõl beszámoló mai sajtótájékoztatón. Ove Fredheim hozzátette: ?Mindig is nagy figyelmet fordítottunk az innovatív technológiai megoldásokra és a felelõs gondolkodásmódra, most a legkorszerûbb munkakörnyezetet szeretnénk megteremteni dolgozóinknak, hiszen õk az alapkövei az ügyfeleink elégedettségének és hûségének".
A Pannon székháza az innováció és új munkafilozófia jegyében épül. Az épület nyitott, tágas belsõ tereinek kialakítása biztosítja a gazdaságos, gyors és hatékony információáramlást, teret ad a kreatív gondolkodásnak, elõsegíti az egymás közti kommunikációt. Az épületben nem lesznek önálló, zárt irodák, hanem átlagosan negyven fõs munkaegységek kerülnek kialakításra, amelyeken belül a munkatársak változtathatják a helyüket. A nyitott terek és a Pannon által kínált mobiltechnológia lehetõvé teszi, hogy a dolgozók hatékony és demokratikus munkakörnyezetben dolgozzanak. Mindezeken túl az új munkamódszer meghatározó eleme az otthoni munkavégzés lehetõsége, melynek alapja az a filozófia, hogy a munkatársak teljesítményét nem az irodában eltöltött idõ, hanem a határidõre és minõségben elvégzett munka határozza meg. E gondolkodásmód segíti a magánélet és a munkahely harmóniájának megteremtését, és lehetõséget teremt az épületen belüli munkaállomások gazdaságosabb kihasználására is.
Az új munkamódszert a Pannon anyavállalata, a norvég Telenor öt éve hatékonyan alkalmazza, a fornebu-i központ több nemzetközi elismerés, köztük a legrangosabb Prix d`Excellence építészeti díj tulajdonosa.
A társadalmi felelõsségvállalásra nagy gondot fordító Pannon a környezet védelmére is odafigyel. A nyolc hektáros területnek mindössze 7, 55 százalékát építi be a megengedett 30 százalék helyett, az elõírt 40 százalékon felül pedig a völgy 69 százalékát hagyja meg zöldterületnek. Az építkezés során felhasznált anyagok és technológiák, a külsõ idõjárási és belsõ használati tényezõket figyelembe vevõ intelligens vezérléshez kapcsolódnak majd, mely révén energiát lehet megspórolni. Az új épületben a napi munka során felhasznált papír mennyiségét még tovább csökkenti a Pannon, az ehhez szükséges technológiai megoldások tervezése, fejlesztése már most folyamatban van.
Az épület tervezõje a Zoboki-Demeter és Társaik Építésziroda Kft.