A Bosch a második legvonzóbb vállalat a műszaki hallgatók körében
A magyarországi Bosch a második legkeresettebb munkahely a diploma előtt álló műszaki egyetemisták és főiskolások körében – ez derült ki az AIESEC diákszervezet és a Develor személyzeti tanácsadó által végzett friss felméréséből.
A magyarországi Bosch a második legkeresettebb munkahely a diploma előtt álló műszaki egyetemisták és főiskolások körében – ez derült ki az AIESEC diákszervezet és a Develor személyzeti tanácsadó által végzett friss felméréséből.
„A Bosch hosszú távú stratégiája „ért be" a Legvonzóbb Vállalat Díj második helyezésének elnyerésével, hiszen vállalatcsoportunk évek óta kiemelt figyelmet és jelentős összegeket fordít a magas színvonalú mérnökképzés támogatására a magyar felsősoktatásban." – mondta el Thomas E. Beyer a díjátadó esemény alkalmából. A Bosch csoport magyarországi vezetője emlékeztetett: Vállalatuk nemrég akciótervet kezdeményezett – együttműködésben az Oktatási Minisztériummal, munkaadó vállalatokkal és oktatási intézményekkel – az innovatív területekre szakosodott mérnökoktatás további fejlesztésére. „A felmérés megerősítette törekvéseinket a piac és az oktatás közös fejlesztésében, ezért idén is támogatni fogjuk a hazai felsőoktatást" – tette hozzá Beyer.
Sokoldalú Bosch-jelenlét a felsőoktatásban
A magyarországi Bosch csoport évek óta kiemelten támogatja a magyarországi felsőoktatást és mérnökképzést: a vállalat 2005-ben önálló tanszéket alapított a Miskolci Egyetemen, ahol azóta mechatronikai mérnök-jelöltek tucatjait oktatják a leginnovatívabb környezetben; 2007-ben, a Budapesti Műszaki Egyetemmel kötött hosszú távú szerződés keretében, modern autóelektronikai labort adott át az intézményben; tavaly ezt egy újabb 75 milliós támogatással toldotta meg, illetve egy 274 milliós szerződés keretében a Dunaújvárosi Főiskolán is új tanlabort nyitott. A vállalat ezen kívül gyakornoki programokra, ösztöndíjakra, szakdolgozati konzultációkra, illetve TDK és PhD konzultációkra biztosít lehetőséget budapesti, hatvani és miskolci gyáraiban.
A szakemberek képzése a Bosch csoport Budapesti Fejlesztési Központja, a hatvani (Robert Bosch Elektronika Kft.) és a miskolci egységek (Robert Bosch Power Tool Kft. és Robert Bosch Energy and Body Systems Kft.) támogatásával történik. „A tavalyi évben több mint 500 milliót fektettünk a felsőoktatásba, azaz magas színvonalú, több nyelvet beszélő fiatal mérnökök képzésébe" – összegezte a vállalatcsoport tevékenységét Thomas E. Beyer, a Bosch csoport magyarországi vezetője.