A Széchenyi Kártya Európa legjobb 13 projektje között
4 perc olvasásA 2007-es Európai Vállalkozás Díj zsűrije meghozta döntését és a 13 döntős projekt közé választotta a Széchenyi Kártya konstrukciót. Az akadémikusokból, vezető európai vállalkozókból, az Európai Bizottság és a portugál elnökség képvelőiből álló zsűri tegnap Brüsszelben a hat kategória 48 jelöltje közül 13 projektet választott a döntőbe, melynek eredményhirdetésére december 6-án kerül sor Portóban. A kategória-győzteseket követendő mintaként szolgálhatnak az Unió régiói számára.
A 2007-es Európai Vállalkozás Díj zsűrije meghozta döntését és a 13 döntős projekt közé választotta a Széchenyi Kártya konstrukciót. Az akadémikusokból, vezető európai vállalkozókból, az Európai Bizottság és a portugál elnökség képvelőiből álló zsűri tegnap Brüsszelben a hat kategória 48 jelöltje közül 13 projektet választott a döntőbe, melynek eredményhirdetésére december 6-án kerül sor Portóban. A kategória-győzteseket követendő mintaként szolgálhatnak az Unió régiói számára.
Több mint 300 regionális és helyi szervezet – beleértve a városok, régiók és közösségek, továbbá PPP projektek, képzési programok és vállalkozói szövetségek – versenyeztek a 2007-es díj nemzeti fordulójában. A résztvevő országok ezek közül két-két jelöltet küldhettek az Európai megmérettetésre. Az így kialakult 48-as lista a vállalkozás ösztönző projektek széles skáláját vonultatja fel Európa minden részéről.
A döntőbe jutás önmagában is komoly elismerés a Széchenyi Kártyának, a KA-VOSZ-nak és a konstrukcióban közreműködő szervezeteknek – a Magyar Kereskedelmi és Iparkamarának, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének, a Gazdasági és Közlekedési Minisztériumnak, a Hitelgarancia Zrt.-nek és a konstrukcióban résztvevő kereskedelmi bankoknak – de kiváló lehetőség a magyar KKV támogatási politika, a kamarák és a vállalkozói szövetség valamint a magyar kisvállalkozások példanélküli együttműködésének megismertetésére és elismertetésére is – mondta Krisán László a KA-VOSZ Zrt. vezérigazgatója.
Günter Verheugen az Európai Bizottság Vállalkozási és Ipari Főigazgatóságának elnökhelyettese szerint "Ezek a Díjak a vállalkozások és a helyi szervezetek ösztönzésére hivatottak, a helyi és regionális hatóságok valamint a vállalkozások együttműködésével megváltoztatják a vállalkozói környezetet, fejlesztik a gazdaságot és növelik a foglalkoztatást szerte Európában."
Petri Palviainen, a 2006-os győztes Y4 finn vállalkozásfejlesztési akcióprogram vezetője elmondta: "A 2006-os nagydíj kinyitotta a perspektívánkat, megváltoztatta a szemléletmódunkat, a képzésünk és szervezetünk nemzetközi modellként állításával keresett lett olyan messzi országokban is, mint az USA Svédország vagy Oroszország."
A 2007-es döntő résztvevői:
- Belgium: Cap'Ten, be captain of your project, ICHEC-PME, Brussels
- Denmark: Ethnic coach for ethnic entrepreneurs in the Vejle area, Vejle Business Development, Vejle
- Estonia: Company Registration Portal (CReP), Centre of Registers and Information Systems, Tallinn
- France: Fund for business start-up leave, CAP Création Sarthe, Le Mans
- Germany: XperRegio, Arnstorf
- Hungary: Széchenyi Card Scheme, KA-VOSZ, Budapest
- Italy: Fabrica Ethica, Tuscan Region Production Activities Councillorship, Florence
- Luxembourg: 1,2,3,GO, the Greater Region network of experts and its business start-up bonuses, Business Initiative asbl, Luxembourg
- The Netherlands:
1. Eigen Werk, Amsterdam
2. Thuishuis Foundation, Groningen provincial centre for social development, Groningen
- Spain: Development of premises for business use in Bilbao, Lan Ekintza-Bilbao, Bilbao
- United Kingdom:
1. Enterprising North Staffordshire, North Staffordshire Regeneration Zone Ltd, Stoke-on-Trent
2. The Paper Trail, Hemel Hempstead
A díj célja:
- Megtalálni és megismerni a vállalkozásösztönző kezdeményezéseket;
- Bemutatni és megosztani egymással a legjobb vállalkozási irányvonalakat és gyakorlatokat;
- Növelni a vállalkozók társadalmi tudatosságát, szerepét;
- Bátorítani és ösztönözni a potenciális vállalkozókat.
A december 6-i díjkiosztó ünnepség az Európai Bizottság, a Régiók Bizottsága és a Portugál Elnökség szervezésében kerül megrendezésre. A jelöltek kiállíthatják projektjüket, míg a döntősök kerekasztal beszélgetéseken is lehetőséget kapnak a részletes bemutatkozásra.