2024.április.19. péntek.

EUROASTRA – az Internet Magazin

Független válaszkeresők és oknyomozók írásai

Révay András: Szeressenek ide visszajárni!

5 perc olvasás

parisi-1.jpg Most még állványerdő borítja a pesti belváros egykor meghatározó szépségű épületét. A kivitelezők viszont máris mintaszoba bemutatóra invitálták a szakmai újságírókat. Ez pedig biztos jele szokott lenni annak, hogy a munkálatok a nem túl távoli jövőben befejeződnek. Az épületben látottak ezt megerősítik.

parisi-2.jpg A belváros egyik legszebb épülete eredetileg Pollack Mihály tervei alapján készült 1817-ben. Ez volt Magyarország első, korszerű értelemben vett üzletháza, de 1909-ben részben elbontották, részben átépítették. Az eredetiből megtartották a párizsi Passage des Panoramas mintájára kialakított földszinti üzletsori folyosót, ahol még a 2000-es évek elején is működtek üzletek. Összességében egy mór és gót stílust keverő, historizáló, eklektikus iroda-, bér- és üzletház jött létre, mely szerencsére 1945-ben sem sérült meg komolyabban. A ház külső, a tér felé néző oldalán állt 2015-ig a rendkívül népszerű Jégbüfé. Bár az épületet 1976-ban műemlékké nyilvánították, a „felújítások” inkább rontottak az állapotán. Végül a Buddha Bar Hotelt is működtető Mellow Mood Group tulajdonába került és a Mellow Mood Hotels fogja üzemeltetni a most épülő Párisi Udvar Hotelt. Ez a szálloda lesz a The Unbound Collection by Hyatt franchise lánc második európai tagja.

parisi-3.jpg Az építtetők bizakodóak, bár az elmúlt időszak során olyan súlyos statikai problémákkal kellett szembenéznünk, melyeket a ház korábbi dokumentációiból, az épületdiagnosztikai vizsgálatból nem tudtak meg, és ezek meghosszabbították a kivitelezésre szánt időt. A csúszás oka egyértelműen a ház több évtizedes elhanyagolásából, valamint dokumentációs hiányokból következik. A Párisi Udvar az ország elsők közt épített vasbeton szerkezetű épülete, akkoriban az ilyen típusú kivitelezési megoldások még kiforratlan technológia mentén zajlottak, továbbá az alkalmazott anyagok összetétele is merőben különbözött a mostanitól. Ráadásul az elmúlt 35-40 évben egyáltalán nem végeztek benne szakszerű karbantartást, ezért a felső két szint átázott, a szerkezetek fagykárosodást szenvedtek.

parisi-4.jpg Mindezek okán újabb 1500 négyzetméter födémet – ami a próbaterhelésnek nem felelt meg – kellett elbontani, ez szintén lassította az építkezés menetét. A teljes szerkezetépítést várhatóan februárra fejezik be, a következő félévben kerül sor a homlokzat elkészítésére és a passzázs kupoláinak restaurálásra. A passzázs központi kupolájából például a díszítő eredeti ólomüveg lapokat kiszedték, egyesével megszámozták. Elvitték egy restaurátorhoz, ahol mindet felújítják, úgy teszik majd vissza a helyére. Az építtetők célja annyiban nem változott, hogy a Párisi Udvar historikus épülete teljes pompájában visszakerüljön a budapesti látványosságok közé. Korábbi számításaikkal, a 2018 júniusi átadással ellentétben, az állványzatot május-júliusban tervezik elbontani, ősszel pedig átadják a kész épületet.

parisi-5.jpgAz összesen száztíz szobás hotelt letisztult, klasszikus képnek megfelelően rendezik be. Az amerikai szállodalánc észrevételeket, illetve minőségi előírásokat fogalmazott meg a berendezéseket, felszereléseket, valamint szolgáltatásokat illetően annak érdekében, hogy a szálloda minden szempontból megfeleljen a nemzetközi Hyatt hotelek sztenderdjeinek. A minőségbiztosításon túl ez új színt visz a Párisi Udvar Hotel működésébe is, hiszen egy amerikai know-how összpontosul a munkában. A hotelben 110 vendégszoba – ebből 18 lakosztály – 300 négyzetméternyi konferencia tér, wellness és fitness részleg, étterem, bár, illetve kávézó is található majd. A vendéglátó egységek a Párisi Udvar passzázsában, az épület színes mennyezete és ragyogó, hatszögletű kupolái alatt kapnak majd helyet.

parisi-6.jpgAz elmúlt ősszel létrejött megállapodás következtében hazánk jelenleg egyetlen Hyatt szállodája épül Budapest egyik legimpozánsabb épületében. A Hyatt szabályai rendkívül magas szintűek és sok esetben egészen kis részletekre is kiterjednek. A szigorú minőségi követelmények azt a célt szolgálják, hogy az élmény, amelyben a vendég nap, mint nap részesül, azonos legyen az egész világon. Természetesen maximálisan odafigyelnek a szobákban felhasznált anyagoktól, a bútorzaton át, a szolgáltató partnerek kiválasztásáig minden komponensre, mert ezáltal is szeretnék a legmagasabb színvonalú kiszolgálást nyújtani. A mozgássérültek számára lesznek teljesen akadálymentes szobák és a közös terekben is akadálymentes lesz a közlekedés. A Hyatt sztenderdek hatalmas hangsúlyt fektetnek a dizájnra, melyet a most elkészült mintaszoba is követ finom eleganciájával és mór stílusjegyeivel.

parisi-7.jpgAz egyik legfontosabb előírás a „Bedding Concept”, mely segítségével az alvás legkényelmesebb és pihentetőbb élményét kívánják lehetővé tenni: többek között nem engedik szintetikus anyagok alkalmazását, valamint csak a legjobb minőségű pehelypárnát és paplant használják. Ezen felül a bútorok és burkolatok anyagát is előírják, így kizárólag gyapjú szőnyeg és márványból készült fürdőszobapult lehet csak a szobákban. A szolgáltatásokra vonatkozóan további előírás a legfejlettebb Property Management System (PMS) használata, amely olyan kényelmi funkciókat tartalmaz, mint az Online check-in vagy az Express check-out. Ezek összeköttetésben lesznek a Hyatt központi foglalási rendszerével. A franchise tagsággal mindemellett a Párisi Udvarnak lehetősége lesz a szállodalánc egyéb rendszereit – mint például a törzsvendég és minőségbiztosítási programokat – is használni. El kívánják érni, hogy a közönség az új hotelt majd Budapest első három szállodája közé sorolná, ahová mindig szeretnének visszajönni!

EZ IS ÉRDEKELHETI

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

1973-2023 WebshopCompany Ltd. Uk Copyright © All rights reserved. Powered by WebshopCompany Ltd.