Véget ért a Jókai Színház vetélkedője
3 perc olvasás2015. június 4-én rendezte meg a Békéscsabai Jókai Színház az első színháztörténeti vetélkedő döntőjét, melyet a mezőberényi IQ-kacok nevű csapata nyert meg. A döntőbe jutott legjobb négy csapat diákjai és felkészítő tanáraik könyvutalványokat, táblagépeket és színházbérleteket vihettek haza, a negyedik csapat iskolájába ősszel egy napra kitelepül teátrumunk.
2015. június 4-én rendezte meg a Békéscsabai Jókai Színház az első színháztörténeti vetélkedő döntőjét, melyet a mezőberényi IQ-kacok nevű csapata nyert meg. A döntőbe jutott legjobb négy csapat diákjai és felkészítő tanáraik könyvutalványokat, táblagépeket és színházbérleteket vihettek haza, a negyedik csapat iskolájába ősszel egy napra kitelepül teátrumunk.
Februárban a Békéscsabai Jókai Színház a Nemzeti Színház hasonló pályázata alapján saját történetét és jelenét feldolgozó színháztörténeti vetélkedőt hirdetett. A felhívásra 38 középiskolás csapat, 152 tanulója jelentkezett, összesen 7 településről, 18 iskola diákjai. A csapatok négy, kilencedikes, tizedikes, illetve tizenegyedikes diákból, valamint a tanulókat felkészítő tanárból álltak.
A vetélkedő három internetes fordulóval kezdődött, a döntőt csütörtök délután a színház Vigadó termében rendezték, ahová a négy legjobb csapat jutott be. Nem volt egyszerű eljutni a döntőig: az első forduló feladatai között szerepelt Facebook oldal, plakát, valamint videó készítés. Ezt követően a csapatoknak össze kellett állítaniuk a Jókai Színház 2015/16-os évadának új bemutatóiról szóló tervet, továbbá a teátrum épületének történetéről szóló oldaltükröt. A harmadik feladatrészben szerepelt poszter készítés, illetve kritika írása is. A végső megmérettetés feladatai között szerepelt élő szobor alkotás, valamint kvízkérdésekkel is bombázták a résztvevő csapatokat. A színház elmúlt évadából kellett a döntősöknek jelmezeket, kellékeket, szövegrészleteket felismerniük.
Az utolsó pillanatig izgalmas versenyen végig szoros volt az állás. Az esemény interaktív volt, hiszen a műsorvezetők a közönséget is bevonták a játékba, a nézők ajándékokat nyerhettek. A csapatok színházbérleteket, könyvutalványokat, táblagépeket, színházi ajándékcsomagokat zsebelhettek be, a negyedik helyezett csapat iskolájába a következő tanévben egy egész tanítási napra „kitelepül" a Jókai Színház.
A zsűrit Bartus Gyula, Jászai-díjas színművész, Fekete Péter, a Jókai Színház igazgatója, Herczeg Tamás, Békéscsaba Megyei Jogú Város tanácsnoka, valamint Kara Tünde, Jászai-díjas színművész alkotta, akit betegség miatt a döntőn Szabó Lajos színművész helyettesített. A műsorvezetői feladatokat Tege Antal és Ragány Misa látta el.
1. helyezett:
IQ-kacok
Mezőberényi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium és Kollégium
Csapattagok:Kiss Anna Ágnes, Korcsok Anna, Pénzes Klaudia, Tremmel Fanni
Felkészítő tanár: Homoki Ágnes
2. helyezett:
PÁNTLIKA
Széchenyi István Két Tanítási Nyelvű Közgazdasági Szakközépiskola és Kollégium
Csapattagok: Bálint Aliz, Bakos Beáta, Oláh Nóra, Papp Nóra
Felkészítő tanár: Szládek Katalin Judit
3. helyezett:
4. Gloucester
Szeberényi Gusztáv Adolf Evangélikus Gimnázium
Csapattagok: Csatlós Andrea, Kulcsár Máté, Piller Károly, Szathmári Dominik
Felkészítő tanár: Kiss Ágnes
4. helyezett:
T(h)eát-rummal
Szegedi Szolgáltatási Szakképző Iskola Kossuth Zsuzsanna Tagintézménye
Csapattagok: Csillag Szemirámisz, Kalocsai Leila Erika, Király Renáta,
Veszelinov Nikolett
Felkészítő tanár: Gera Csilla
Lantai József