2009.június 6-7, szombaton és vasárnap is, ingyenes buszjárat indul 9:30-kor a Hősök teréről, ami 18 órakor viszi vissza a  látogatókat Gödöllőről Budapestre a Koronázási Hétvége programjaira a gödöllői Grassalkovich-kastélyba.

  2009.június 6-7, szombaton és vasárnap is, ingyenes buszjárat indul 9:30-kor a Hősök teréről, ami 18 órakor viszi vissza a  látogatókat Gödöllőről Budapestre a Koronázási Hétvége programjaira a gödöllői Grassalkovich-kastélyba.

A gödöllői Grassalkovich-kastély 1867-ben, koronázási ajándékként került Erzsébet királyné és I. Ferenc József használatába. Erre – a kastély életébe jelentős változást hozó – eseményre emlékeznek minden évben a koronázási szertartás felelevenítésével, kellemes, hétvégi családi programokkal.

Június 5.

17.00 Titánia lovagjai II. – Gróf Andrássy Gyula

Időszaki kiállítás megnyitója a Díszteremben

Június 6.

10.00 Ünnepélyes díszőrségváltás a főbejáratnál

11.00 Budapesti Történeti Múzeum „Koronázási" játszóháza a Barokk Színházban

11.00-12.30 Cercle – találkozás az Erzsébet királyné hasonmásverseny győztesével, Szabó Dórával a Díszteremben

13.00 Gulliver Liliputban – az Óperenciás Bábszínház előadása

14.00 Lovas bemutató a Kastélyparkban

15.00-17.00 Ismeretterjesztő előadások gróf Andrássy Gyuláról

16.00 Borok, dalok, bábok – előadás a régi magyar borokról, mondákról

          Mindazoknak, akik már bort is ihatnak – előadja a Maszk

17.00 Filmklub a Barokk Színházban – A szép akasztott (2001) 

17.00 Liszt Ferenc Kórus fellépése a Díszudvaron

Programjuk a következő:
R.Wagner – F. Liszt: Fantasie stück über motive aus ,,Rienzi

F.Liszt : Nuages Gris
          En Réve
R.Wagner – F.Liszt: Isolden Liebestod
C.Gounod – F.Liszt: Faust Waltz
F.Liszt: Sonetto del Petrarca # 104
F.Liszt: f-moll transzcendens etüd
F.Schubert – F.Liszt:  Ständchen
F.Chopin – F.Liszt: Meine Freude
F.Liszt: II. magyar rapszódia (saját kadenciával)
 

Június 7.

10.00 Ünnepélyes díszőrségváltás a főbejáratnál

11.00 Budapesti Történeti Múzeum „Koronázási" játszóháza a Barokk Színházban

11.00-12.30 Cercle – találkozás az Erzsébet királyné hasonmásverseny győztesével, Szabó Dórával a Díszteremben

13.00 Piroska és a farkas, tánc-mese – a Minimax csatornáról ismert előadás klasszikus zenével

14.00 Íjászverseny a kastélyparkban

14.00-16.00 Ismeretterjesztő előadások gróf Andrássy Gyuláról

17.00 Filmklub a Barokk Színházban

19.00 Operett-gála a Díszudvaron

Folyamatosan zajló programok 10.00-18.00 óra között

– Kézműves-vásár és foglalkozások

– Hintózási és lovaglási lehetőség

– Friss kürtőskalács, lángos, Lacikonyha

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük