2024.szeptember.11. szerda.

EUROASTRA – az Internet Magazin

Független válaszkeresők és oknyomozók írásai

A METU bemutatja ART Diploma díjasait

4 perc olvasás

hornok.jpg

 

2018. augusztus 17-én került sor a Budapesti Metropolitan Egyetemen 2018-ban végzettek ünnepélyes diplomaosztójára a Stefánia Palotában. Az eseményen a frissen megszerzett diplomák mellett, immáron harmadik alkalommal az ART Diploma díjazottjai is átvették elismerésüket.

 

A Budapesti Metropolitan Egyetem 2016-ban a művészeti mesterképzéseken diplomázó, legjobb eredményt elért hallgatók tanulmányi, szakmai, közösségi munkája elismerésére ART Diploma díjat alapított. Az ART diploma díj odaítélésénél fontos szempont a hallgató szakmai teljesítménye az oktatásban, és részvétele a különböző külső szakmai pályázatokon, fórumokon, mellyel az egyetem jó hírnevét erősíti. A díj odaítéléséről szakmai javaslatra a művészeti rektorhelyettes és az általános rektorhelyettes döntött.

 

A METU Art Diploma 2018-as díjazottjai:

– Hornok Barbara (Divat- és textiltervezés mesterszak)

– Somkutas Bianka (Belsőépítész környezettervező művész mesterszak)

– Németh Bettina Zsófia (Belsőépítész környezettervező művész mesterszak)

 

HORNOK  BARBARA

Barbara Divat- és textiltervezés mesterszakunkon végzett. Tanulmányait ipari termék- és formatervezőként kezdte, és nagy utat járt be azóta: dolgozott már magyar férfiruházati cégnél, portfoliójával bejutott a londoni Central Saint Martins Advanced Fashion Design nyári kurzusára. Tervezőként leginkább a sportruházat, funkcionális textíliák használata és az ökodesign foglalkoztatja. Jelenleg szabadúszóként különböző ruházati cégekkel dolgozik együtt, és tervező asszisztens egy magyar luxus divatházban.

’In feminae fortitudo’ elnevezésű diplomamunkáját az első hegymászó nők inspirálták, akik mertek az akkori társadalmi és szociális elvárásokkal szembefordulni, és újradefiniálták azt a fogalmat, hogy mit is jelent Nőnek lenni. Kollekciójában, melynek neve a bennük rejlő kitartásra és állhatatosságra utal, nagyvonalú, kreatív megoldásokat alkalmaz, kivitelezései igényesek és aprólékosak. Mi sem bizonyítja ezt jobban, minthogy a napokban ezzel a munkájával meghódította a neves olasz divatlapot, a Vogue Italia-t. Egyetemi évei során rendszeresen vett részt divatbemutatókon, a nyílt napokon előadóként, ezzel is képviselve a METU-n folyó magas szintű szakmai munkát. Eredményei jól mutatják, hogy mérnök alapokon, kreativitással és szorgalommal magas színvonalú művész diplomát lehet alkotni.

A METU interjúja Barbarával:

https://www.metropolitan.hu/hornok-barbara-divat-es-textiltervezes-mesterszak

 

SOMKUTAS BIANKA

Bianka Környezetkultúra alapszakunk után idén Belsőépítész környezettervező művész mesterszakunkon végzett. Kiemelkedő színvonalú diplomamunkájában a kétbodonyi erdei iskola tanösvényét és oktatási programját fejlesztette. Tervezői hozzáállását éppúgy jellemzi a közösség és társadalom számára hasznos alkotásra való törekvés, mint a személyes inspirációban való elmélyedés.

Aktív egyetemi évei során részt vett a MédiaWave Nemzetközi Filmfesztivál „Életút” című installáció elkészítésében, a Magyar Építész Kamara Construma standjának kivitelezésében. Portfóliója alapján meghívást kapott Mood for Wood lengyelországi nemzetközi építésztáborba. A Salag City Beach csoporttal együtt valósult meg az általuk tervezett, és a mai napig használatban lévő strandbútor együttesük. Évfolyamtársaival dolgoztak az Ingatlanfejlesztői Kerekasztal Egyesület Nyugati pályaudvar rehabilitációjára kiírt ötletpályázatán, valamint a B24 Galéria udvara rehabilitációs tervének elkészítésére kiírt pályázatban. Gyakornokként többek között a Cood Showroom-ban is dolgozott.

A METU interjúja Biankával:

https://www.metropolitan.hu/somkutas-bianka-gizella-belsoepitesz-kornyezettervezo-muvesz-mesterszak

 

NÉMETH BETTINA ZSÓFIA

Bettina hasonlóképpen indult: Környezetkultúra alapszakunk után ő is Belsőépítész környezettervező művész mesterszakunkon diplomázott. A Kiskunhalasi Csipkemúzeum átalakításában az aprólékos struktúrák és a könnyed, légies elemek jelennek meg: a csipke lenyűgöző szerkezete inspirálta a lebegő kiállítóteret.

Kartonszék bútora szerepelt például a Design Hét Budapest 2017 Feedback/Visszacsatolás kiállításán, tervezett a Főkert által kiírt Bútorozd be a városodat! pályázatra kültéri ülőbútort. Ő is részt vett Nyugati téri ötletpályázaton, melynek keretében a Nyugati tér és az Eiffel-csarnok területén hoztak létre egy olyan művészeti és kulturális központot, amely a csarnok területét a város szövetébe integrálja. Csoporttársával együtt a Szépművészeti Múzeum számára tervezett applikációt, és körbejárható kiállítási útvonalakat, melyek közelebb hozzák a kiállított műtárgyakat a látogatókhoz, így a múzeumi megismerés folyamata élményszerűvé válik. 2016-ban létrehozta az építészet inspirálta ékszermárkáját, az Amettinat. Tárgyaival többek között a WonderLAB kiállításán is találkozhattunk.

A METU interjúja Bettinával:

https://www.metropolitan.hu/nemeth-bettina-zsofia-belsoepitesz-kornyezettervezo-muvesz-mesterszak

 

https://www.metropolitan.hu

 

Lantai József

EZ IS ÉRDEKELHETI

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

HÍRMORZSA

1973-2023 WebshopCompany Ltd. Uk Copyright © All rights reserved. Powered by WebshopCompany Ltd.